Меню
 
Головна arrow Новини
У Другій лікарні виконують черезстравохідну ехокардіографію

У Чернігівській міській лікарні №2 виконують сучасну діагностичну процедуру – черезстравохідну ехокардіографію. Впровадження методу дало можливість підняти рівень діагностики та покращити ефективність лікування кардіологічних хворих, оскільки звичайна трансторакальна ехокардіографія має ряд обмежень. За місяць роботи нової апаратури здійснено 7 обстежень.

Як прокоментував завідувач кардіохірургічного відділення Ігор Венгер, раніше пацієнтів, яким потрібен був саме такий метод діагностики, спрямовували до столичних лікарень. «Наразі в медичному закладі з’явилося нове обладнання, наші спеціалісти пройшли стажування, що підтверджено відповідними сертифікатами – все це дозволяє повноцінно та якісно здійснювати черезтравохідну ехокардіографію. На сьогодні Чернігівська міська лікарня №2 – єдиний медичний заклад в області, в умовах якого виконується такий вид діагностичного дослідження», – акцентував увагу Ігор Венгер.

Як пояснила лікар-кардіолог, лікар з функціональної діагностики Вікторія Максимова, даний метод візуалізації допомагає отримати відповіді на важливу низку питань та прийняти рішення про тактику лікування виявленої патології. «Процедура здійснюється за принципом фіброгастроскопії. Оскільки анатомічно стравохід розташований близько від серця, фахівець з ехокардіографії може краще розглянути його структури», – розповідає Вікторія Максимова.

У рутинній практиці найчастіше процедура проводиться для хворих із порушенням ритму по типу фібриляції передсердь. У них є ризик виникнення емболічних ускладнень (інсульти, емболії артерій верхніх та нижніх кінцівок) на фоні утворення у вушці лівого передсердя тромботичних мас (дану анатомічну структуру можна візуалізувати лише за допомогою черезстравохідної ехокардіографії).

Процедура черезстравохідної ехокардіографії проводиться в Чернігівській міський лікарні №2 за попереднім записом та за направленням сімейного лікаря або лікаря – кардіолога.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc