Меню
 
Головна arrow Новини
Вчимося не хворіти! 24вересня у КНП «Чернігівська міська лікарня№2» працювала «Школа здоров’я».

Навчання у «Школі здоров’я» проходять вже втретє. Як свідчить практика попередніх занять, все більше і більше чернігівців цікавляться проблематикою попередження захворювань та засадами здорового способу життя. Тому відомий постулат, що хвороби легше попередити, ніж лікувати, відображаються на неабиякій зацікавленості людей у простих правил збереження здоров’я і головне – невимушеному спілкуванні із лікарями, яке дає відчутний результат. Так, за словами завідувачки відділення первинної медико-санітарної допомоги ЧМЛ №2 Наталії Шиліної, учасники навчань із зацікавленням слухають лекції спеціалістів, а відтак намагаються дотримуватися їхніх слушних порад. «Приємно, що слухати лекції наших лікарів виявляють бажання не тільки громадяни похилого віку, а і молодь. А це свідчить, що вона також цікавиться засадами здорового способу життя. Наприклад, вони переконуються у необхідності такого дійового метода попередження застудних хвороб, як профілактичні щеплення проти грипу та ГРВІ», – наголосила Наталія Шиліна.

Цього разу заняття проходили за кількома напрямками – попередження захворювань на вірусні гепатити, імунопрофілактика, застосування гімнастичних вправ при захворюваннях дихальної системи та аспекти дієти в осінньо-зимовий період. Як зазначила лікар загальної практики сімейної медицини Олена Суслова, під час особистого прийому пацієнтів не завжди вистачає часу задля детального поширення інформації про профілактику захворювань, а от заняття у «Школі здоров’я» якраз дають таку змогу. «Нинішня моя тема – лікувальна фізкультура при захворюваннях органів дихання. Я спеціально обрала саме цю тему, адже здебільшого пацієнти навіть і не підозрюють, що прості вправи, доступні кожному із людей, здатні допомогти якнайкраще позбавитися хвороби та покращити дренажну функцію бронхів. Я підібрала оптимальний комплекс вправ, що підходять людям різного віку при пневмоніях, бронхітах та бронхіальній астмі. Отже, я хочу довести, що лікування будь-якого захворювання повинно бути комплексним, як медикаментозним, так і за допомогою лікувальної фізкультури», – зауважила лікар.

Також учасники занять ознайомилися із календарем профілактичних щеплень, дізналися про методи уникнення вірусних гепатитів, особливо гепатиту С та із задоволенням послухали лекцію про особливості вживання продуктів харчування в осінньо-зимовий період. І як зазначила одна із слухачок занять, чернігівка Вікторія Красилова, вона вже втретє відвідує такі заняття. «Вони неабияк допомагають мені зрозуміти просту істину – терапія будь-якого захворювання полягає не тільки у прийомі медикаментів, а і у правильному харчуванні, застосуванні фізичних вправ і врешті-решт, суттєвій зміні способу життя. На наступні заняття я обов’язково прийду разом зі своєю сім’єю. Сподіваюся, що така хороша ініціатива медиків лікарні буде продовжена», – розповіла пацієнтка. ЇЇ слова підтвердила і Наталія Шиліна, яка зазначила, що заняття у «Школі здоров’я» будуть проводитися щоквартально.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc