Меню
 
Головна arrow Новини
Допомога при невідкладних станах: навчання медиків

Життя людини – цінність, яку повинна захищати та зберігати кожна цивілізована держава.

Основний Закон України – Конституція України – закріплює невід’ємне право людини на життя, а саме: «Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов’язок держави захищати життя людини. Кожен має право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань».

Виконання цього неможливе без положення, викладеного в ст.49 Конституції України, що дає право кожному на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. У Конституції зазначено: «Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм».

Так у КНП «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» згідно з «Планом основних організаційних заходів на 2019 рік» передбачено проведення навчань з підвищення кваліфікації лікарів та середнього медперсоналу. Відтак протягом тижня інструктор-викладач Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, лікар невідкладних станів вищої кваліфікаційної категорії Світлана Ткаченко провела тренінг для медичних та немедичних працівників обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення стосовно навичок надання домедичної допомоги постраждалим при невідкладних станах. Зокрема йшлося про серцево-легеневу реанімацію і відновлення прохідності дихальних шляхів під час обтурації стороннім тілом.

Так у слухачів занять була змога відпрацювати та вдосконалити свої практичні навички на сучасних манекенах, пройти навчання-симуляцію за сценаріями, максимально наближених до життя. З’явився чіткий алгоритм невідкладних дій в екстреній ситуації та організаційних заходів, спрямованих на врятування та збереження життя людини у невідкладному стані та мінімізацію його наслідків на здоров’я.

Актуальність цього питання не викликає сумніву, адже у зв’язку з останніми статистичними даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 30-35 % летальних (смертельних) випадків при травмуванні, отруєнні або іншій внутрішній чи зовнішній причині припадає на відсутність, несвоєчасність або неправильність проведення заходів домедичної допомоги.

Крім цих занять для лікарів та медичних сестер закладу 26 вересня лікарем-неврологом Наталією Македон прочитано лекцію щодо клінічних проявів, етіології, діагностики та лікування посттерапевтичної невралгії.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc