Меню
 
Головна arrow Новини
Підсумки роботи дерматовенерологічної служби області за 9 місяців 2019 року, а також сучасні методи лікування поширених захворювань шкіри розглянуто 24 жовтня на обласній нараді лікарів-дерматовенерологів.

Зокрема учасники наради обговорили питання оптимізації служби та перехід Обласного шкіро-венерологічного диспансеру на нові рейки господарювання, а саме – створення на його базі комунального некомерційного підприємства. Як зазначив головний експерт Управління охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямком «дерматовенерологія» Ярослав Борисяк, процес оптимізації відповідної служби практично завершений, адже до складу Обласного шкіро-венерологічного диспансеру введено раніше окремі заклади – Прилуцький та Ніжинський диспансери, які стали структурними підрозділами. Також, за його словами, постійно виникає необхідність у підвищенні кваліфікації лікарів цієї спеціальності, адже дерматологічна наука не стоїть на місці і, розвиваючись, знаходить нові сучасні методи лікування цих захворювань. На цьому акцентували увагу запрошені спеціалісти, зокрема, Президент Української академії дерматовенерології, професор Марина Анфілова – йшлося про лікування такого захворювання, як червоний вовчок, а також про розвиток доволі нового наукового напрямку – психодерматології.

«Одна з головних проблем, яку ми хочемо обговорити широким загалом колег, це не тільки перехід у комунальне неприбуткове підприємство, а і алгоритм укладання договорів із Національною службою здоров’я України, – зазначив Ярослав Борисяк, – поки в нас немає спільного бачення цієї теми і нам необхідно почути думку кожного із присутніх на нараді. Тим більше, що багато представників з районних лікарень, де працюють дерматовенерологи, вже перейшли на рейки КНП».

Також учасники наради обговорили питання поширення захворювань, таких, як сифіліс, (поточного року в області зареєстровано 27 випадків цієї хвороби) та зазначили що практично всі хвороби шкіри нині характеризуються хвилеподібним розповсюдженням і саме зараз спостерігається їхній спад. Втім, різні види мікозів, короста продовжують посідати перші місця за рівнем поширення шкірних хвороб. Така ж ситуація із псоріазом, дерматозами, екземами, кропив’янкою тощо.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc