Меню
 
Головна arrow Новини
Дифтерія: лише своєчасна вакцинація здатна убезпечити від захворювання.

Протягом останніх днів в Україні спостерігається вкрай незадовільна ситуація із захворюваннями на дифтерію. 23 жовтня сплеск цієї інфекційної недуги виявлено у Закарпатській області, де в інфекційній лікарні із легкою формою перебігу дифтерії на лікуванні перебувають 12 студентів-іноземців. Крім того, випадок захворювання виявлено і у Києві в одного з учнів тамтешнього ліцею.

На брифінгу з цього приводу генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України» Володимир Курпита зазначив, що нині в державі в наявності 192 флакони протидифтерійної сироватки, які розподілені в регіони України, а на наступний рік бюджетом передбачено закупівлю сироватки на суму у 36 мільйонів гривень.

Як повідомила заступниця генерального директора КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня», головний експерт Управління охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямком «педіатрія» Людмила Кривець, станом на 25 жовтня в області є 8 доз протидифтерійної сироватки, дві з яких спрямовані до інфекційного відділення КНП «Чернігівська міська лікарня №2» для лікування дорослих. «Нині на Чернігівщині випадків дифтерії не зафіксовано, – зазначила Людмила Кривець, – втім, спостерігається вкрай незадовільна ситуація із профілактичними щепленнями щодо дифтерії. І це при тому, що в регіоні достатня кількість вакцини проти цього захворювання. Якщо темпи охоплення дитячого населення відповідним щепленням коливається від 60 до 80 відсотків по різним районам області, то стан вакцинації дорослого населення викликає неабияке занепокоєння лікарів. На жаль, наприклад, по Чернігову щепленням проти дифтерії охоплено лише 9,6% дорослого населення, тобто, відповідний план не виконується, адже загальний відсоток вакцинованих дорослих у середньому по області становить 37,7 %, а це дуже і дуже мало».

Лікарі наголошують – лише своєчасна вакцинація здатна вберегти людину від захворювання на дифтерію, а, враховуючи, що вона характеризується високою контагіозністю, профілактичні властивості вакцини важко переоцінити. Тому для проведення вакцинації дорослим необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або дільничного терапевта та отримати направлення на безкоштовне щеплення. Вакцинуватися їм слід раз на 10 років. Дітям вакцина вводиться згідно з Календарем профілактичних щеплень – перша доза вакцини вводиться у 2 місяці, друга – у 4 місяці, третя – у 6 місяців. Четверту дозу слід вводити у 18 місяців, п’яту – у 6 років, шосту – у 16 років.

Дифтерія частіше за все уражає ротоглотку (можливий розвиток закупорювання дихальних шляхів), нерідко спостерігається ураження гортані, бронхів, шкіри та інших органів. Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом, можливий контактно-побутовий шлях передачі інфекції. Важкість хвороби обумовлений вкрай отруйним токсином бактерії. Лікують протидифтерійною сироваткою (антитоксином), адже антибіотики малоефективні. Тому захворювання краще попередити, ніж лікувати. Профілактика полягає у вакцинації (АКДС, АДС, АДС та інші комбіновані аналоги). І хоча вакцина не гарантує 100% захист при зустрічі зі збудником, вона сильно зменшує вірогідність появи важких форм захворювання.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc