Меню
 
Головна arrow Новини
Допомога КНП «Новгород-Сіверська ЦРЛ» від районної влади та сільських рад.

22 листопада за ініціативи Новгород-Сіверської районної ради та Новгород-Сіверської районної державної адміністрації відбулася зустріч з керівниками Новгород-Сіверської міської ради, її постійних комісій, депутатами районної ради, сільськими головами та представниками комунальних некомерційних підприємств «Новгород-Сіверська центральна районна лікарня імені І. В. Буяльського» та «Новгород-Сіверський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги».

Необхідність проведення зустрічі була викликана проблемою підготовки медичних закладів до роботи з 1 квітня 2020 року в умовах реформування. Найбільше занепокоєння викликає відсутність у закладі вторинної ланки необхідного технічного обладнання, яке б дало змогу ефективніше надавати послуги населенню.

За попередніми підрахунками, для того, щоб забезпечити обладнанням Новгород-Сіверську центральну районну лікарню, необхідно 2,5 млн гривень. Самотужки районний бюджет не може виділити такої суми. Тому керівництво району, Новгород-Сіверської ЦРЛ, депутати районної ради, сільські голови у своїх виступах зверталися до представників міської ради з проханням щодо виділення певної суми коштів для придбання медичного обладнання, оскільки цей медичний заклад надає медичні послуги і міському населенню.

І ось наразі перші кроки вже зроблено: з районного та сільських бюджетів виділено кошти на придбання обладнання у сумі 1 млн гривень.

Так вже працює апарат ультразвукової діагностики експертного класу з доплером, який дозволяє проводити дослідження внутрішніх органів (в тому числі по гінекології), а також судин. Придбано ще два аналізатора для клініко-діагностичної лабораторії: напівавтоматичний біохімічний (105 тис грн) та автоматичний гематологічний (близько 200 тис грн). У комплекті до аналізаторів – набір піпеток, штативів, спеціальні пробірки. Також закуплено комп’ютерну програму для поліклініки ЦРЛ та два потужних ноутбуки для діагностичних структурних підрозділів. Доопрацьовується питання з придбання сучасного ендоскопічного комплекту (відеогастроскоп та відеоколоноскоп), який дозволяє здійснювати на сучасному рівні обстеження шлунка та кишківника з візуалізацією зображення. Орієнтовна вартість цього комплекту – близько 500 тис грн. Для його придбання Грем’яцька сільська рада перерахувала до районного бюджету 300 тис грн, очікується надходження із сільських бюджетів ще 200 тис грн.

Головний лікар КНП «Новгород-Сіверська ЦРЛ» Світлана Шам від імені колективу висловила слова щирої вдячності всім, хто допомагав у придбанні сучасного обладнання.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc