Меню
 
Головна arrow Новини
Ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ на Чернігівщині

За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», з 1 жовтня 2019 року розпочався підйом захворюваності на застудні хвороби, зокрема на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції.

Так за останній тиждень минулого року на Чернігівщині на ці хвороби занедужало понад 4,5 тисячі громадян, з яких майже 3 тисячі дітей до 18 років. Як повідомляє ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України», рівень захворюваності на 41,7% нижчий за епідемічний поріг, в жодному з районів епідпоріг не перевищено. Загалом госпіталізовано 104 людини, з яких понад 80 – діти. Зареєстровано 1 випадок захворювання на грип типу А(Н1N1), підтверджений вірусологічною лабораторією цієї установи.

З початку сплеску захворювань проти грипу вакциновано понад 8200 жителів області, зокрема більш ніж 1500 дітей. Вакцини проти грипу є в достатній кількості в аптечній мережі області, відтак лікарі наголошують, що проти грипу можна вакцинуватися будь-коли, адже є час для вироблення імунітету проти хвороби. Для цього необхідно звернутися до лікаря, з яким у пацієнта підписано декларацію. У такому випадку лікар з’ясує імунологічний стан пацієнта і випише направлення на профілактичне щеплення. Незважаючи на те, що цього епідемічного сезону в Україні циркулює грип кількох штамів (А/Канзас (H3N2), А/Брісбен (H1N1), В/Колорадо), протигрипозна вакцина здатна створити імунітет проти кожного з них. Також медики закликають – при перших ознаках захворювання (раптового підвищення температури тіла, ломоти у суглобах, головного болю) слід залишатися вдома, дотримуватися постільного режиму, вживати необхідну кількість рідини та викликати сімейного лікаря, педіатра чи дільничного терапевта.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc