Меню
 
Головна arrow Новини
Щорічно 4 лютого світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями. Цей день покликаний привернути увагу до профілактики злоякісних пухлин, їхнього раннього виявлення та лікування.

Онкологічні хвороби – одна з основних причин захворюваності та смертності в усьому світі. Статистика, на жаль, невтішна – за дослідженнями Міжнародної протиракової асоціації, щорічно від різних форм онкопатології помирає майже 25 мільйонів людей, причому понад 50 відсотків з яких – у працездатному віці.

За прогнозами Міністерства охорони здоров’я України, до 2025 року рівень захворюваності на злоякісні новоутворення в державі досягне 100 тисяч нових випадків. Відтак нині найпоширеніший вид злоякісних новоутворень серед чоловіків – рак легенів, шкіри, передміхурової залози, шлунка і колоректальний рак, а серед жінок – рак молочної залози, тіла і шийки матки та ободової кишки. Загалом Україна сьогодні посідає друге місце в Європі за рівнем поширення раку та смертності від нього.

Як зазначає в.о. Генерального директора КНП «Чернігівський обласний медичний центр сучасної онкології» Юрій Шень, минулого року на різні види злоякісних пухлин захворіло понад 4 тисячі жителів області, з яких 13 дітей. І за цими показниками область посідає одне з перших місць в Україні. Юрій Шень пов’язує це із загальними старінням населення, негативним впливом навколишнього середовища, недотриманням правил здорового харчування і активного способу життя, а також небажанням основної частини громадян своєчасно проходити профілактичні обстеження, хоча воно і доступне на будь-якому рівні.

«Станом на 1 лютого 2020 року на обліку у чернігівських онкологів перебувало понад 28 тисяч жителів області. Обласний медичний центр сучасної онкології – головний заклад Чернігівщини, який переймається виявленням, лікуванням та реабілітацією хворих на рак, – зазначає Юрій Шень. – Крім того, спеціалізовані ліжка знаходяться у лікувальних закладах Ніжина та Прилук, онкологічні кабінети працюють на базі районних лікарень. Отже, ми маємо все необхідне задля ефективного лікування раку. Зокрема, в онкоцентрі працюють 10 стаціонарних відділень, поліклінічне відділення на 420 відвідувань за зміну, денний стаціонар на 20 ліжок. Заклад оснащений потужною сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою. Зокрема, дороговартісним лінійним прискорювачем, ендоскопічним обладнанням, комп’ютерними томографами, мамографами, лімфопресом, іншою сучасною апаратурою. Таким чином, ми маємо хороші можливості для роботи у напрямку боротьби зі злоякісними пухлинними захворюваннями на базі замкнутого локального циклу».

Завдяки турботі з боку обласної влади, Чернігівщина – чи не єдиний регіон в Україні, де працює обласна програма «Онкологія», яка дає відчутні результати у плані виявлення та лікування цього виду патології. Онкологи зазначають – якби громадяни виваженіше ставилися до свого здоров’я і своєчасно обстежувалися – рівень захворюваності на злоякісні пухлини значно б знизився. Крім того, медики впевнені – чим раніше людина звернеться як за обстеженням, так із певними скаргами до спеціаліста, тим у неї буде більше шансів на одужання та повернення до нормального, звичного і якісного життя. Юрій Шень наголошує: рак – не вирок, адже є безліч прикладів, коли навіть у 2-3 стадії його виліковують.

Втім, якщо людина хоче прожити життя без раку, їй варто дотримуватися певних правил, серед яких – виважене харчування, помірне заняття фізкультурою, уникнення вживання алкоголю (адже нині рак підшлункової залози, спричинений надмірним вживанням алкоголю, посідає одне з перших місць за смертністю від онкопатології), відмова від тютюнокуріння (рак легенів у 90% випадків спричинений курінням). Крім того, варто навчитися правильно реагувати на стреси, які також можуть стати чинником появи раку через негативний вплив на імунітет людини.

Є ще безліч інших хороших порад, які здатні значно зменшити ризик появи злоякісних пухлин. І їх можна характеризувати таким чином, як це зробив відомий німецький онколог Вальтер Каас, зазначивши: «Свіже повітря, хороший настрій, злагода у стосунках з людьми, різноманітне харчування дарами природи і ефективний сон – це п’ять чинників, що не дадуть раку шансів зіпсувати ваше життя».

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc