Меню
 
Головна arrow Новини
2 березня на черговому засіданні обласного оперативного штабу в Управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації було обговорено поточний стан готовності області до запобігання занесенню та поширенню випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом (2019-nCoV).

Завідувач вірусологічної лабораторії ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Світлана Чичерова, яка взяла участь у тренінгу, організованому Центром Громадського здоров’я МОЗ України за підтримки ВООЗ для епідеміологів та вірусологів, інформувала присутніх про останні рекомендації з питань готовності та реагування на респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом, ознайомила з алгоритмами дій при роботі з випадком, який відповідає визначенню COVID-19. Також Світлана Чичерова доповіла про особливосі організації комунікаційної діяльності під час кризової ситуації.

Також під час засідання були обговорені питання щодо централізованого виготовлення транспортного середовища для пробірок із забору біологічних матеріалів від осіб з підозрою на захворювання спричинене коронавірусом та розглянуті алгоритми дій медичних працівників при виявленні особи з ознаками захворювання спричиненого COVID-19.

За результатами засідання штабу було прийнято ряд оперативних рішень.

Лікарі нагадують, що для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

• часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

• під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

• якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;

• не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.


Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc