Меню
 
Головна arrow Новини
Розпорядженням Кабінету Міністрів України на Чернігівщині визначено дев’ять опорних лікарень: обласна лікарня, міська лікарня №2 у Чернігові, міські лікарні у Ніжині та Прилуках, районні – у Бахмачі, Бобровиці, Козельці, Новгороді-Сіверському, та Корюківці. Про це під час брифінгу 5 березня в облдержадміністрації поінформував начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш.

Очільник Управління, зокрема, зазначив: один з етапів формування якісного медичного простору – облаштування у цих медичних закладах сучасних приймально-діагностичних відділень, на ремонт яких з державного бюджету має бути виділено 63 мільйони гривень, по 7 на кожне. Якщо цих коштів виявиться замало, допомогу нададуть з місцевих бюджетів.

Міністерство охорони здоров’я визначило чіткі терміни підготовки проектно-кошторисної документації, укладання договорів та безпосередньо реконструкції приймально-діагностичних відділень і вимагає їх суворого дотримання. Передбачається, що восени в оновлених відділеннях вже прийматимуть пацієнтів і здійснюватимуть діагностику на новому сучасному обладнанні. Заплановано, що опорні лікарні Чернігівщини отримають три ангіографи, два апарати магнітно-резонансної томографії, п’ять – комп’ютерної томографії, а також цифрове рентген-обладнання, апарати для штучної вентиляції легень тощо.

На брифінгу Петро Гармаш також наголосив: влада на місцях готова долучитися до удосконалення системи медичних послуг Чернігівщини, адже від цього залежить якість життя населення регіону. Готові і прийняти лікарів, яких так не вистачає в області. В районах та ОТГ діють програми стимулювання лікарів, за якими фахівцям виплачується матеріальна допомога (так звані «підйомні», які подекуди становлять кількадесят тисяч гривень), виділяється житло або виплачується компенсація за його винайм тощо. Найбільше цією проблемою переймаються у Корюківському, Новгород-Сіверському, Семенівському, Менському, Куликівському районах. У Ніжині, де ще тільки очікують встановлення ангіографічного обладнання, вже знайшли столичних фахівців, готових працювати на ньому.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc