Меню
 
Головна arrow Новини
На Чернігівщині під час перетину кордону виявлено чоловіка із підвищеною температурою. Після проведення цито-тесту в нього діагностовано грип В.

6 березня в Управлінні охорони здоров’я ОДА відбулося термінове розширене засідання оперативного штабу, яке провів голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко. Участь у засідання взяли заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Подорван, начальник Управління охорони здоров’я Петро Гармаш, директор ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Микола Донець, директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА Сергій Болдирев, начальник Чернігівського прикордонного загону Олександр Чорний, начальник відділення охорони здоров’я Чернігівського прикордонного загону Ірина Комлева, заступник начальника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Олександр Нагуло.

На засіданні оперативного штабу при Управлінні охорони здоров’я ОДА, яке провів Андрій Прокопенко, проаналізовано порядок дій відповідних служб та заходи реагування.

Начальник Управлінні охорони здоров’я Петро Гармаш доповів, що вночі, о 3 годині 11 хвилин на лінію «103» центральної оперативної диспетчерської надійшов дзвінок від чергової пункту перепуску Грем’яч з повідомленням про виявлення в рейсовому автобусі під час пірометрії хворого з температурою 39,3?С. З анамнезу відомо, що чоловік протягом 2 місяців знаходився на заробітках на території Російської Федерації. Хворіє тиждень, скаржиться на кашель, нежить. З його слів, в контакті з хворими на коронавірус не був, за межі РФ не виїжджав.

О 3 годині 15 хвилин на пункт перепуску виїхала бригада швидкої медичної допомоги, яка оглянула хворого, пасажирів автобуса та водія і провела госпіталізацію хворого до інфекційного відділення КНП «Новгород-Сіверська ЦРЛ». Хворому проведено цито-тест на визначення захворювання на грип і підтверджено наявність у ньго грипу типу В. Пацієнта тимчасово госпіталізовано до інфекційного відділення КНП «Новгород-Сіверська ЦРЛ».

За інформацією Миколи Донця, пасажирів та водія автобуса забезпечено масками та дезінфекційними засобами на час перебування в дорозі. Автобус направлено за маршрутом.

Членами штабу опрацьовано алгоритм дій працівників Чернігівського прикордонного загону у разі виявленні особи з підвищеною температурою.

Виходячи з результатів засідання, оперативний штаб прийняв рішення про дотримання алгоритму дій працівників прикордонного загону у разі виявлення осіб з підвищеною температурою, проведення інформаційної роботи серед осіб, які в’їжджають через підпорядковані пункти пропуску та роздачу пам’яток про самоізоляцію. Також в медичних закладах області необхідно дотримуватися алгоритмів дій, згідно з проведеними стимуляційними навчаннями.

КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» про всі випадки виїзду до пацієнтів з підвищеною температурою тіла повідомляти керівництво Управління охорони здоров’я облдержадміністрації та ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» в цілодобовому режимі.

Директору ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Донцю М.П. доручено підготувати клопотання до Ради національної безпеки і оборони України щодо відновлення на пунктах пропуску санітарно-карантинних пунктів/відділень за участю фахівців ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України»

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc