Меню
 
Головна arrow Новини
Аспекти пацієнторієнтованої моделі медичної реформи обговорено на засіданні за «круглим столом» в облдержадміністрації за участі заступника голови ОДА Наталії Романової, першого заступника голови обласної ради Валентина Мельничука, начальника Управління охорони здоров’я ОДА Петра Гармаша, керівників медичних закладів, представників ОТГ та громадських організацій.

З 1 квітня стартуватиме другий етап медичної реформи, який стосується вторинного та спеціалізованого рівня медичної допомоги. Відтак пацієнтоорієнтована модель медичної реформи передбачає значне підвищення якості медичних послуг. У першу чергу, внаслідок оновлення високовартісного обладнання та підвищення кваліфікації медперсоналу. Фінансування відбуватиметься за новою формою: не за ліжко-день, а за фактично надану медичну допомогу. Як зазначила Наталія Романова, доволі серйозна робота з реформування вже проведена. Створена рада госпітального округу, підготовлені майстер-плани розвитку медичних закладів, визначені 9 опорних лікарень в області. Нині тривають проєктні роботи з реконструкції сучасних приймальних відділень.

«Але попереду ще багато роботи, – зауважила Наталія Романова, – плануємо об’єднання медичних закладів. Йдеться мова про перехід у підпорядкування обласної лікарні Центру радіаційного захисту, обласного госпіталю ветеранів війни та шкірно-венерологічного диспансеру. Це рішення мають прийняти депутати обласної ради».

За словами Петра Гармаша, лікарні пройшли процес автономізації. На сьогодні підготовлені та подані на розгляд до НСЗУ близько 300 пропозицій медичних послуг, які оплачуватимуться з держбюджету. «Проте, за розрахунками Управління, цього недостатньо. Тому розроблено проєкт обласної програми розвитку та підтримки обласних комунальних закладів охорони здоров'я, який буде винесено на розгляд чергової сесії обласної ради», – наголосив Петро Гармаш.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc