Меню
 
Головна arrow Новини
26 квітня – 34-а річниця Чорнобильської трагедії

Цього дня 1986 року на Чорнобильській АЕС внаслідок техногенної катастрофи було зруйновано реактор 4 енергоблоку. Радіоактивні речовини, що потрапили в повітря, розсіялися не тільки над Україною, а й багатьма країнами Європи. Із перших днів ліквідатори самовіддано взялися долати цю катастрофу, не замислюючись над загрозою власному життю. Назавжди втрачене здоров’я, загублені життя – ось ціна, якою вдалося ліквідувати пожежу на станції! На жаль, наслідки Чорнобильської катастрофи ще багато десятиліть нагадуватимуть про небезпеку проведення неконтрольованих технічних випробувань та необхідність запобіжних заходів під час освоєння «мирного» атому. Чернігівщина – одна з територій,які повною мірою відчули наслідки аварії, нині тут проживає близько 70 тисяч постраждалого населення, на диспансерному обліку перебуває близько 66 тисяч людей, серед яких 7 тисяч – ліквідатори та більше 8 тисяч – діти.

КНП «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» – єдиний спеціалізований медико-профілактичний заклад області, що опікується обстеженням, лікуванням та реабілітацією людей, які свого часу опинилися у зоні радіоактивного опромінення, а також брали участь у рятуванні навколишнього середовища. Він почав функціонувати з 19 жовтня 2001 року. На сьогодні у ньому діють диспансерне відділення для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, стаціонарне відділення спортивної медицини, відділення променевої, ендоскопічної діагностики, лабораторія клінічної діагностики, медико-генетична консультація та інші структурні підрозділи. За весь період роботи лікарі закладу надали тисячам ліквідаторів аварії та постраждалим від неї необхідну медичну допомогу, розробили індивідуальні плани реабілітації та відновлення, а відтак – повернули до нормального життя, а подекуди і врятували від передчасної смерті тих, хто за покликом серця вступив у боротьбу зі стихією.

Втім, враховуючи ситуацію із поширенням коронавірусної інфекції та з метою запобігання розповсюдженню зараження, заклад тимчасово призупинив свою діяльність за винятком медико-генетичної консультації. Передбачається, що по завершенню карантину Центр продовжить роботу по обслуговуванню цієї категорії населення у рамках роботи другого етапу медичної реформи.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc