Меню
 
Головна arrow Новини
Служба крові завжди напоготові. Хоча і потребує допомоги.

Карантинні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусної інфекції, внесли певні корективи в роботу медичних закладів. Це стосується і Служби крові, яка в таких умовах відчуває дефіцит донорів, а відтак – неможливість повною мірою створити необхідний запас крові для потреб медичної галузі.

Як зазначає в.о. Генерального директора КНП « Чернігівський обласний центр крові» Лілія Бузницька, нині, розуміючи, що без донорської крові відповідні медичні заклади області не зможуть надавати необхідну допомогу, робота по залученню донорів ведеться доволі активно – на фейсбук-сторінці центру, а також на офіційному сайті закладу щоденно викладається інформація про наявні запаси крові та її компонентів.

«Крім того, наша рекрутингова служба у телефонному режимі контактує із донорами аби вони приїхали для здавання крові, плазми та тромбоцитів. Втім, через обмеження руху громадського транспорту у місті, ми змушені у разі потреби привозити донорів нашими автомобілями. Схема проста – до нас надходить замовлення (частіше за все це Обласний центр сучасної онкології), і ми доставляємо донорів. Звісно, всіх бажаючих прибути на донацію ми доставити не в змозі, лише коли виникає гостра потреба у крові та її компонентах, – розповідає Лілія Бузницька, – На жаль, навіть і для довезення «ургентних» донорів нам незабаром може не вистачити виділених коштів і у такому випадку під загрозою можуть опинитися лікарні, в яких потреба у донорській крові надзвичайно актуальна. Нині нам не вистачає крові всіх груп, реактивів, витратних матеріалів, запаси наші критичні, практично на день роботи. Все через те, що донорів немає! По-перше, люди не можуть дістатися до нашого центру, по-друге, спостерігається загальна тенденція до зниження активності донорів з певних причин, зокрема, дехто взагалі не хоча виходити з помешкання та відвідувати заклад, де людина змушена контактувати з іншими. Якщо раніше ми могли одразу залучити до 40-ка донорів протягом дня, то нині часто-густо набирається лише з десятеро людей. Експедиція ці запаси швиденько розвозить, тому не виключено, що може трапитися екстремальна ситуація із наявністю запасів необхідної групи крові».

Співробітники центру покладають особливі сподівання на організовані колективи, які інколи дружньо приходять на допомогу. Так до закладу вже звернулися представники «Чернігівобленерго» та деяких військових частин задля участі в акції по безкоштовному здаванню крові.

«Вважаю, що робота із залучення донорів повинна вестися по багатьом напрямкам і серед широких верств населення, – запевняє завідувач відділу заготівлі крові та її компонентів обласного Центру крові Ірина Зуб, – і у цьому нам допомагає сайт DonorUA, на якому розміщується інформація з пошуку донорів. До речі, нині, під час карантину запрацював сервіс «Таксі для донора», його учасники погодилися безкоштовно доставляти донорів до нашого центру. І людина, що бажає здати кров, повинна зайти на сайт, зареєструватися і її відвезуть і до центру, і додому. Нині цією послугою скористалися два донори. Отже, це дуже зручно і для них, і для нас. Але хотілося , щоб і місто долучилося до вирішення цієї проблеми та змогли залучити до доставки донорів якусь службу таксі. Цей прошарок проблем розуміють в Управлінні охорони здоров’я ОДА, яке працює і у цьому напрямку».

Серед інших негараздів, з якими стикнувся Центр крові, це дефіцит коштів на виплату грошової компенсації на харчування самим донорам. Тому співробітники закладу вважають, що саме популяризація безкоштовної здачі крові, як це робиться у розвинутих країнах, може допомогти поповнити банки крові як в обласному центрі, так і в районах Чернігівщини. Бути донором – почесно, адже усвідомлення того, що частина твоєї крові може врятувати комусь здоров’я наповнює життя донора особливим змістом. Недарма у країнах Європи та Америки донори прирівнюються до національних героїв, їхні фото розміщуються у ЗМІ і вони користуються певними преференціями. І, до речі, організації та бізнес, який допомагає центрам крові, також мають суттєві пільги у плані сплати податків та оформленні різноманітних документів. Відтак, якщо людина кілька разів здає кров, її організм омолоджується, зникають хронічні захворювання, нормалізується артеріальний тиск та робота серцево-судинної системи. А ще кожний донор має змогу завжди бути у курсі своєї картини крові, бо цю цілющу рідину ретельно обстежують у сучасній лабораторії.

Лілія Бузницька і Ірина Зуб запевняють – як би там не було, але Служба крові працювала і буде працювати задля збереження життя людей. Роль цієї служби важко переоцінити, бо без неї не може обійтися жоден медичних заклад, робота якого пов’язана із хірургічними втручаннями при планових, екстрених операціях, нещасних випадках, онкологічних захворюваннях тощо.

«У нашому закладі працюють особливі люді, – зауважує керівниця Центру, – адже, незважаючи на певні, сподіваюся, тимчасові труднощі, вони приходять на роботу, розуміючи, що від їхньої діяльності та відповідальності залежить стабільність функціонування всієї медичної галузі регіону. Головне, щоб нині, у цей особливий період для всієї країни, нас почули потенційні донори і виконали свій громадянський обов’язок – допомогли іншим відчути всі кольори навколишнього світу».

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc