Меню
 
Головна arrow Новини
На Чернігівщині планують створити центр дитячої онкогематології. З цього приводу голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко провів нараду.

Під час останньої сесії обласної ради розглядалось питання щодо забезпечення КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» медичним обладнанням для лікування дітей з онкогематологічними захворюваннями. Його ініціював депутат Дмитро Блауш, до якого звернулись батьки дітей, що потребують відповідного лікування. Мова, зокрема, йшла про апарат для визначення концентрації лікарського засобу «метотрексат» у сироватці крові. Таким чином, депутати прийняли рішення про виділення 5 мільйонів гривень на його закупівлю. З цього приводу Андрій Прокопенко зазначив: «Для надання якісної медичної допомоги безпосередньо в Чернігівській області маємо створити для цього всі потрібні умови. А це не тільки спеціальне медобладнання та спецбокси (їх має бути хоча б два), а й відповідне кадрове забезпечення. Саме тому ми і зустрілися із профільними фахівцями та лікарями аби спільно визначити, як найкраще реалізувати цей проект».

Було обговорено два варіанти створення дитячого онкогематологічного центру: на базі обласної дитячої лікарні або обласного медичного центру сучасної онкології.

Відтак, зважуючи всі аспекти цього проекту, Генеральний директор КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Олександр Карета зазначив, що нині заклад об’єктивно не зовсім готовий до створення на її базі повноцінного центру дитячої онкогематології.

А в онкологічному центрі забезпечується мультидисциплінарний підхід до лікування онкогематологічних захворювань (застосовується хіміо-, променева терапія). У гематологічному відділенні, яке повністю забезпечене кадрами, надається допомога не тільки дорослим, а й дітям старшого віку. Також є централізована поставка хіміопрепаратів, що дає можливість раціонально їх використовувати. Тому, на думку в.о. генерального директора обласного медичного центру сучасної онкології Юрія Шеня, центр дитячої гематології доцільніше і раціональніше створити на базі онкоценру. Ще один плюс такого варіанту – перспектива подальшого створення на базі закладу центру з пересадки кісткового мозку (в Україні їх лише декілька). Відповідний проект планується реалізувати за кошти ДФРР (документи вже подані на розгляд регіональної комісії).

Відтак нині в області проживають 75 дітей, хворих на онкогематологічні захворювання. Створення медцентру дитячої гематології, а в перспективі центру з пересадки кісткового мозку, забезпечить якісне лікування онкогематологічних хворих як з Чернігівщини, так і з інших регіонів України.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc