Меню
 
Головна arrow Новини
Як пристосуватися до літньої спеки аби не нашкодити здоров’ю

Жарку погоду можуть погано переносити маленькі діти, люди похилого віку, вагітні, а також ті, хто страждає на зайву вагу, серцево-судинні захворювання і діабет. Враховуючи, що в Україні загалом і на Чернігівщині зокрема хвороби серця і судин посідають перше місце за рівнем поширення і смертності, саме люди, які живуть із такими захворюваннями, наражають себе на серйозну небезпеку під час спекотної днини. Як зауважує Генеральний директор КНП «Чернігівський обласний кардіологічний центр» Ігор Батог, при дотриманні простих порад ризик погіршити свій стан можна звести до мінімуму.

«Влітку таким людям варто підтримувати постійний контакт з лікарем у плані прийому лікарських препаратів, адже у цей сезон будь-яке лікування повинно бути скорегованим фахівцем. Варто відмовитися від перебування на відкритому сонці людям, що живуть із артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця, кардіоміопатією. Звісно, особливо це стосується тих, хто переніс інфаркт та інсульт, має схильність до частих нападів стенокардії тощо. Спека здатна спричинити непоправної шкоди організму, людина може раптово втратити свідомість на вулиці і навіть померти. Тому консультуйтеся зі своїм сімейним лікарем, який у разі потреби направить до кардіолога», – зазначає Ігор Батог.

Спекотна та задушлива погода призводить до згущення в організмі крові, що загрожує виникненням тромбів. Відтак,навантаження на всі системи організму при цьому збільшується. У спеку знижується кількість кисню в повітрі, у людини настає гіпоксія – кисневе голодування. Навіть практично молоді та здорові люди в спеку не відчувають себе бадьорими, стає важко дихати, з’являються млявість і сонливість.

Крім того, організм влітку швидко втрачає воду. Особливо сприйнятливі до зневоднення діти і люди похилого віку. Тому щоб не допустити зневоднення, потрібно пити стільки раз, скільки хочеться – до 3 літрів в день за умов відсутності протипоказань з боку нирок. Разом з потом наш організм втрачає і необхідні солі і мінерали – магній, кальцій, цинк. Тому щоб заповнити їхній дефіцит, найкраще пити мінеральну воду, підкислену лимоном воду, фруктові та овочеві соки, компоти з фруктів, зелений чай. Пити краще невеликими порціями, але часто, тоді водний баланс в організмі буде в нормі. Звісно, необхідно повністю відмовитися від міцних напоїв, адже спека та алкоголь несумісні.

Також літніми днями бажано переглянути свій раціон. Перш за все варто зменшити розмір порцій, до яких ви звикли. Відмовтеся від солоних, жирних і смажених страв, після них сильніше хочеться пити. Набагато краще підійдуть легкі холодні супи (окрошка, борщ), пісне м'ясо і риба, овочеві салати і фрукти. Навіть морозиво не стільки охолоджує організм, скільки обтяжує, адже це жирний продукт. У спеку кращий десерт – фрукти і ягоди. А якщо все-таки хочеться морозива – віддавайте перевагу фруктовим або ягідним сортам.

У спеку навіть коротка прогулянка може призвести до опіку шкіри. Тому необхідно використовувати косметику для захисту від сонячного випромінювання. Ультрафіолетове випромінювання не затримується хмарами або склом. Тому добре засмагнути можна не тільки під прямими сонячними променями, а і в тіні, і при похмурій погоді.

Оберіть легкий вільний одяг світлих відтінків з натуральних тканин – льону або бавовни, натурального шовку, щоб ваше тіло могло вільно «дихати». А ось синтетика створить ефект теплиці. У сонячні дні слід носити легкий головний убір з натуральної тканини.

Частіше приймайте контрастний душ. Можна час від часу обполіскувати холодною водою руки до ліктя і лице. Або змочити хустку холодною водою і накинути її ззаду на шию.

Отже, пережити жарку пору буде значно простіше, якщо ви будете дбайливо і уважно ставитися до свого здоров'я. Прислухайтеся до свого організму і постарайтеся створити для нього щадний режим аби отримати від літньої днини лише задоволення.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc