Меню
 
Головна arrow Новини
Вакцинація проти грипу допоможе уникнути коронавірусної інфекції

Наближається сезон застудних захворювань, який саме цього року може ускладнитися поширенням коронавірусної інфекції. Тому медики і громадяни повинні приділити особливу увагу необхідності проведення профілактичних щеплень проти грипу.

На цьому під час брифінгу наголосив Головний державний санітарний лікар України – заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко. Посадовець, зокрема, зазначив, що вакцинуватися від грипу необхідно, оскільки щеплення – найдієвіший засіб профілактики грипу і його ускладнень. ВООЗ визначила штамовий склад вакцин проти грипу на сезон 2020-2021 для Північної півкулі. Відповідно до цих рекомендацій, до складу вакцин включені вакцинні вірусні компоненти A(H1N1)pdm09, A(H3N2) та B/Victoria. В Україні для імунопрофілактики грипу вже зареєстровані 4 препарати виробництва Франції, Південної Кореї, Нідерландів і Китаю, також завершується реєстрація ще 2 вакцин виробництва Нідерландів і Південної Кореї. Отже, вакцинація від грипу дозволить уникнути одночасного інфікування і грипом, і коронавірусом.

Відтак Міністерство охорони здоров’я визначило правила вакцинування у період пандемії, щоб унеможливити інфікування COVID-19 при відвідуванні медичних закладів. Зокрема, МОЗ рекомендує дистанційно визначити час прийому для проведення імунопрофілактики (лікар повинен призначити той час, коли можна уникнути скупчення людей, у лікарні повинні бути окремі маршрути пересування людей, які прийшли у заклад для щеплення). Крім того, МОЗ рекомендує поєднувати патронажні огляди з вакцинальними сесіями та одночасне введення вакцин, передбачених календарем профілактичних щеплень для певної вікової групи. Для профілактики зараження коронавірусом у закладах охорони здоров’я рекомендується носити маски, дотримуватися визначеної дистанції та дезінфікувати руки.

Таким чином Міністерство охорони здоров’я закликає громадян не забувати та не уникати планових щеплень від вакцинокерованих інфекцій. Нині в кожній області є закуплені ЮНІСЕФ якісні вакцини, безплатні як для дорослих, так і для дітей. Отримати безоплатне щеплення можна у комунальних медзакладах, а також у пологових будинках і приватних клініках, які уклали договір із НСЗУ. У разі відмови медзакладу у проведенні щеплення або повідомленні про відсутність вакцини необхідно звертатися до інформаційно-довідкової служби НСЗУ за телефоном 16-77. МОЗ буде оперативно реагувати на такі випадки.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc