Меню
 
Головна arrow Новини
Як Чернігівщині втриматися у «зеленій зоні»?

Цій теми було присвячено виступ в ефірі «UA Чернігів» заступника голови облдержадміністрації Андрія Подорвана. Він, зокрема, зазначив: «Чернігівська область увійшла в карантинний процес з середини березня. При цьому обласна влада намагалась діяти таким чином, щоб створити мінімальні незручності для бізнесу, для громадян. Адже протидія коронавірусу – це дуже важливо, проте ще важливішою є економіка. Тому ми й намагалися приймати такі рішення, щоб область із карантину вийшла якнайшвидше. Бачимо, що нам це багато в чому вдалося. Чернігівщина – одна з перших областей, яка мала умови для послаблення карантину ще у травні. Збільшення випадків захворювання на коронавірус, що фіксується останнім часом, може вивести Чернігівщину із «зеленої» до «жовтої», а то й ще більш жорсткої –«помаранчевої» зони. Щоб цього не сталося, кожен житель області повинен дотримуватись карантинних правил. Це не лише сприятиме нормальному соціально-економічному розвитку області, а й збереже життя та здоров’я багатьох людей».

Нагадаємо, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів № 641 від 22 липня 2020 року, адаптивний карантин в Україні продовжений до 31 серпня. Залежно від епідеміологічної ситуації, всі регіони розподіляються на чотири зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону». Відтак нині Чернігівська область перебуває у «зеленій зоні».

Розподіл визначається за наступними показниками: завантаженість у лікарнях не більше 50% ліжко-місць, середня кількість проведених тестів — не менше 24 на 100 тисяч населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування – не більше 11%, показник динаміки зростання випадків інфікування – не більше 10%.

Донедавна Чернігівщині вдавалося утримуватися у межах цих норм. Проте спалах захворюваності у Прилуках та збільшення хворих в інших населених пунктах може загрожувати переведенням області на більш суворий карантинний режим. Перебування у «зеленій» зоні передбачає носіння масок у громадських місцях, проведення масових заходів не більше однієї особи на 5 м2, заповнюваність залів у кінотеатрах та театрах не більше 50 відсотків, перевезення пасажирів у громадському транспорті згідно кількості місць для сидіння.

Відтак щоп’ятниці Центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій буде встановлювати віднесеність регіону до тієї чи іншої карантинної зони.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc