Меню
 
Головна arrow Новини
Програма «Доступні ліки» доповнилась 8 лікарськими засобами

12 серпня на офіційному сайті Національної Служби здоров’я України опубліковано оновлений Реєстр лікарських засобів, що підлягають реімбурсації. Він містить 264 позиції лікарських засобів, 85 з яких – повністю безоплатні для пацієнтів. Це на 8 лікарських засобів більше, ніж було раніше.

Таким чином, станом на 13 серпня, в оновленому переліку «Доступних ліків» знаходиться 264 лікарських препарати: 200 найменувань ліків передбачено для лікування серцево-судинних захворювань, 48 – діабету ІІ типу,15 – бронхіальної астми,1 – для лікування ревматичних хвороб. Відтак до Програми входять ліки як українських виробників (60%), так і іноземних (40%), виробництва Угорщини, Німеччини, Румунії, Польщі, Швейцарії, Франції, Ізраїлю, Індії.

Крім того, у переліку містяться 85 лікарських засобів, які повністю безоплатні для пацієнтів: 62 препарати для лікування серцево-судинних захворювань,17 – діабету ІІ типу, 6 – для лікування бронхіальної астми.

Нагадаємо: у квітні 2017 року Уряд розпочав програму «Доступні ліки», згідно з якою пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу, а тепер і ревматичними хворобами можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. Для цього необхідно звернутися до лікаря та отримати рецепт, завітати до аптеки з позначкою «Доступні ліки», отримати препарати безоплатно або з частковою доплатою за рецептом. З 1 квітня 2019 року ліки за урядовою Програмою реімбурсації «Доступні ліки» відпускаються лише за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc