Меню
 
Головна arrow Новини
Голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко 4 вересня провів брифінг щодо підсумків роботи ОДА за минулий місяць. Особливу увагу приділено боротьбі із коронавірусною інфекцією та розвитку медичної галузі Чернігівщини.

Ситуація по захворюваності на COVID-19 в області перебуває під особливим контролем керівництва регіону. Відтак Андрій Прокопенко зазначив: «Останнім часом значно збільшилась кількість нових випадків і, нажаль, зростання продовжується. Сумарно у серпні виявлено більше випадків, ніж за всі попередні місяці – 1075. Найбільше хворих у Чернігові, Ніжині, Прилуках і Бобровицькому районі. За рішенням Державної комісії ТЕБ та НС із 7 вересня Бобровицький район віднесений до «червоної» карантинної зони. Відповідно тут максимально посиляться карантинні обмеження. За весь час пандемії в області зафіксовано 2372 випадків інфікування на COVID-19. Одужали 1079 людей. 997 людей перебувають на амбулаторному лікуванні, 248 – госпіталізовані. На жаль, 48 випадків мали летальний наслідок».

Розповідаючи про заходи з попередження поширенню захворюваності, очільник області поінформував: «Загалом проведено близько 40 тисяч тестувань – 27 тисяч ПЛР- та 12 тисяч ІФА-тестів. Виходимо на 700-800 тестів на добу. В серпні додатково верифіковані дві лікарні – Чернігівська обласна і Прилуцька міська. Ще 5 медзакладів працюють над цією процедурою».

Також Андрій Прокопенко повідомив, що усі медзаклади першої хвилі повною мірою забезпечені необхідним обладнанням, а персонал лікарень засобами захисту. «З цього тижня запускаємо дві лікарні другої хвилі для надання допомоги важко хворим пацієнтам. Це – Бобровицька райлікарня, де розгорнемо 18 ліжкомісць і Чернігівська міська лікарня №3 – 55 ліжкомісць. Сумарно для лікування COVID-19 розгорнуто 502 ліжка», – розповів голова ОДА.

Що стосується модернізації приймальних відділень 9 лікарень в рамках Президентської програми «EMERGENCY», то Андрій Прокопенко зазначив: «На облаштування відділень екстреної медичної допомоги буде спрямовано понад 100 млн гривень. Ремонтні роботи вже стартували на 7 об’єктах. Проєкт розроблявся з урахуванням кращих іноземних практик. Всі об'єкти будуть зроблені за єдиним стандартом. Це стосується як оформлення інтер’єру приміщень, так і переліку високотехнологічного медичного обладнання. Застосовуються навігаційні елементи, освітлення, мнемосхеми, інфографіка, що дозволить пацієнтам простіше орієнтуватися у просторі. Дотримані інклюзивні норми».

Також голова ОДА повідомив, що в серпні в області відкрито 2 амбулаторії – у с. Салтикова Дівиця Куликівської ОТГ та в с. Тур’я Сновської ОТГ. За його словами, ще 11 амбулаторій готові до введення в експлуатацію. Шість мають ступінь готовності від 85 до 50%. Їхнє відкриття заплановано на вересень. На двох – роботи тривають. Здача в експлуатацію відбудеться до середини жовтня.

«Кожна амбулаторія забезпечується необхідним обладнанням для діагностики та лікування пацієнтів відповідно до вимог табелю оснащення. Також для кожної передбачений автомобіль марки «Renault Duster» для виїзду лікарів на виклики до тяжкохворих пацієнтів», – зауважив Андрій Прокопенко.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc