Меню
 
Головна arrow Новини
У регіони України надійде партія препаратів для лікування хворих на вірусний гепатит C, закуплених за державний бюджет.

За повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України, завдяки новому постачанню препаратів лікування стане можливим для більше 18 000 пацієнтів із вірусним гепатитом C.

Закуплені препарати – це новітні ліки прямої дії, що відповідають рекомендаціям ВООЗ та Європейської асоціації з вивчення хвороб печінки щодо лікування гепатиту C. Зокрема, схеми лікування препаратами софосбувір/даклатасвір та софосбувір/велпатасвір універсальні, оскільки ефективно діють одразу на всі генотипи вірусу гепатиту С. Інноваційність курсу дозволяє приймати таблетки протягом 3 або 6 місяців і не вимагає додаткових процедур, зокрема введення препаратів ін’єкційно. Лікування проводиться шляхом разового щоденного прийому препаратів. Завдяки комбінованому підходу, нові лікарські засоби набагато ефективніші, безпечніші, організм оперативніше реагує на терапію, тому лікування відбувається значно швидше та ефективніше. Для лікування вірусного гепатиту С використовуються високоефективні препарати, що мають низьку ймовірність появи побічних ефектів, на відміну від препаратів попереднього покоління.

Ефективність курсу лікування доведена та сягає понад 90%. Так в регіони відповідно до наказу МОЗ України від 04.09.2020 № 2028 надійдуть такі ліки, як софосбувір/ледіпасвір, велпатасвір, даклатасвір.

Відтак, нині численні дослідження підтвердили виліковність вірусного гепатиту С. Хворі на вірусний гепатит С, незалежно від стадії ураження печінки, можуть бути повністю вилікуванні, а чим раніше буде розпочате лікування, тим вищими будуть шанси на одужання.

Нагадаємо: згідно з даними моніторингу ЦГЗ МОЗ України, від 2013 року на Чернігівщині вірусний гепатит С зареєстрований у 718 громадян. Втім, загальна кількість хворих на гепатит С значно більша, адже, відповідно до офіційної статистики ВООЗ, у світі лише 6,5% громадян знають про такий діагноз, тобто, є носіями інфекції, але не обстежуються та не вдаються до лікування.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc