Меню
 
Головна arrow Новини
Понад 135 мільйонів гривень вже виплатила Національна служба здоров'я медзакладам Чернігівщини за лікування пацієнтів з COVID-19. До кінця нинішнього року за підписаними договорами мають ще виплатити близько 148-ми мільйонів.

Про це повідомляє НСЗУ у своєму офіційному прес-релізі. Гроші передбачені для того, щоб пацієнти, які захворіли на коронавірус чи мають підозру, лікувалися безплатно, а медичні працівники отримали гідну надбавку до зарплати.

Нагадаємо: ще на початку пандемії до Програми медичних гарантій НСЗУ включила додаткові медичні послуги, зокрема, тестування та лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Відтак НСЗУ платить мобільним бригадам за тестування пацієнтів, закладам екстреної медичної допомоги, а також лікарням, де надають стаціонарну допомогу.

У Чернігівській області на надання стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19 законтрактовано 11 лікарень. Серед закладів області, які підписали договори з НСЗУ на так звані «ковідні пакети», найбільшу суму контракту отримав КНП Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – майже 64 мільйони гривень.

Національна служба здоров'я нараховує кошти до лікарень на подолання пандемії за принципом «гроші за медпрацівниками». Майже 51 тисячу гривень на місяць становить тариф для тестування вдома пацієнтів хворих на COVID-19 або з його підозрою.

Ця сума виділяється на кожну мобільну бригаду, яка працює в медзакладі та виїздить на виклики. Нині в області 69 таких бригад, що надають допомогу хворим з COVID. До того ж, понад 498 тисяч гривень на місяць передбачено тарифом на одну медичну команду, яка залучена до стаціонарного лікування хворих на COVID. Додатково заклади отримують ще кошти на ліки для пацієнтів у критичних станах. Передбачається, що команд спеціалістів у лікарні має бути щонайменше 4. У складі кожної по 12 медпрацівників: троє лікарів, серед них обов'язково анестезіолог та 9 осіб середнього або молодшого медперсоналу. Цей тариф передбачено на повне забезпечення пацієнта необхідним лікуванням та на доплати до 300% кожному члену команди, який має справу з хворими на COVID.

Відтак у Чернігові у зв'язку із завантаженням на 90% ліжкомісць, призначених для хворих на коронавірус, облдержадміністрація планує залучити до лікування інфікованих Чернігівську обласну лікарню. Наразі триває процес оформлення необхідних документів.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc