Меню
 
Головна arrow Новини
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

Результати брифінгу міністра охорони здоров’я МОЗ Максима Степанова за 10 жовтня

За минулу добу в Україні захворіло - 5 728 осіб, госпіталізовано 990 осіб,108 летальних випадків, одужало 1 920 осіб.

Загалом за добу здійснено 58 126 тестувань, у тому числі 31 795 досліджень методом ПЛР, а також 26 331 — методом ІФА.

Найбільшу кількість випадків зареєстровано у м. Києві (532 випадки), Харківській (510), Хмельницькій (402), Одеській (338) та Тернопільській (306) областях.

9 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнята постанова щодо залучення приватних лабораторій до процесу тестування. МОЗ буде контрактувати через лабораторні центри можливості приватних лабораторій щодо проведення самих тестувань. Тобто мобільна бригада чи лікарня буде здійснювати забір матеріалу в людини і передаватиме у приватні лабораторії.

На засіданні комісії з питань техногенної екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 9 жовтня було оновлено поділ за рівнями епідемічної небезпеки. Він буде встановлений з 12 жовтня з 00:00. До “червоного” рівня віднесені міста Суми та Канів. До “помаранчевого” рівня епідемічної небезпеки віднесено 188 адміністративних одиниць, зокрема 17 обласних центрів: Вінниця, Луцьк, Дніпро, Житомир, Ужгород, Івано-Франківськ, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Тернопіль, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів та Київ.

За ініціативи МОЗ на засіданні Кабінету Міністрів було прийнято низку важливих актів щодо боротьби з COVID-19. Зокрема, було виділено кошти регіонам на забезпечення киснем ліжок в лікарнях на лікування хворих з COVID-19. Крім цього, була прийнята постанова про початок проєкту щодо збору гіперімунної плазми для виготовлення імуноглобуліну. Також було прийнято постанову, яка вносить зміни щодо оплати лікарням за лікування хворих на COVID-19, та додані відповідні коефіцієнти щодо залучення лабораторій і проведення тестів безпосередньо самими лікарнями.

МОЗ нагадує основні правила щодо відвідування закладів громадського харчування: в заклад заходити обов'язково в масках, а знімати їх лише за своїм столом; одночасно можуть сидіти за столом 4 особи, не враховуючи дітей до 14 років; відстань між людьми має бути не меншою ніж 1,5 метра; на вході в заклад, а краще на кожному столі, має бути антисептик; весь без винятку персонал має бути у захисних масках та рукавичках.

За матеріалами МОЗ України


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc