Меню
 
Головна arrow Новини
В Україні почали видавати перші електронні медичні висновки про народження дітей. Про це та про роботу сервісу «єМалятко» йшлося 9 жовтня на онлайн-нараді Міністерства охорони здоров’я України. За повідомленням Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації, участь у нараді взяли перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний та заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко.

Підставою для реєстрації народження дитини є медична довідка від лікаря. Раніше вона була паперова, зараз її замінив модуль електронних медичних висновків в системі eHealth, отримати який можна одразу після пологів. Створити такий документ можуть лікарі акушер-гінекологи, неонатологи та педіатри. Однією з обов’язкових умов є наявність у матері електронного підпису.

За словами заступника міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослава Кучера, електронний медичний висновок новонародженого дозволить батькам не витрачати час на відвідування державних органів, а зробити все онлайн.

«Зі створенням системи реєстрації медичного висновку, проєкт «єМалятко» стає повністю цифровим і доступним онлайн. Лише за однією заявою можна отримати одночасно близько 10 послуг», – зазначив Віталій Загайний.

Такі послуги вміщують державну реєстрацію народження дитини, реєстрацію її місця проживання, призначення допомоги при народженні дитини. Також за допомогою «єМалятко» новонародженого реєструють в електронній системі охорони здоров’я та у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, присвоюється унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі. Якщо родина багатодітна, то через систему відбувається автоматичне отримання відповідних посвідчень та призначення допомог, гарантованої державою. Також визначається походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою, встановлюється громадянство України.

Крім того, до кінця року планується перевести у електронну форму лікарняний і запустити другий електронний медичний висновок про листок непрацездатності. Відтак на основі першого медичного документа, формуватиметься картка дитини, і зникає необхідність відвідувати медзаклад для підписання декларації, варто просто вказати особистий код дитини педіатру з яким вирішили укласти договір.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc