Меню
 
Головна arrow Новини
Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями.

Цей день – нагадування людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими фізичними потребами. У світі налічується понад мільярд людей з інвалідністю, що становить близько 15% населення усього світу.

Відзначення цієї дати – це привід задуматись над проблемами, з якими щоденно стикаються інваліди, посилити увагу до захисту їх гідності, прав і благополуччя. Міжнародний день інвалідів акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Відтак поруч з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Вони погано чують або глухі, мають порушення мовлення або німі, погано бачать або сліпі. Люди з обмеженими можливостями – це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Вони пристосовуються до життя як можуть, з усіх своїх сил. На жаль, велика кількість людей з інвалідністю щодня стикається з проблемами, які перешкоджають їхній участі в суспільному житті. Крім того, вони часто зазнають дискримінації, не маючи можливості користуватися такими основними правами людини, як права на освіту, зайнятість, медичну допомогу. Люди з обмеженими можливостями хочуть мати можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві.

За даними Головного управління статистики в Чернігівській області, нині в нашому регіоні проживають майже 80 тисяч людей з інвалідністю. З них частка людей з інвалідністю І групи становила 13%, ІІ групи – 34%, ІІІ групи – 48%, дітей з інвалідністю налічується близько 5%.

Враховуючи сучасні вимоги реструктуризації та реформування системи охорони здоров’я, спеціалізовані медичні заклади, що переймаються лікуванням та реабілітацією людей з інвалідністю, нині оптимізуються згідно з європейськими стандартами та підходами до адаптації таких громадян до суспільного життя. Втім, вони не залишаються без уваги з боку медиків, адже необхідну медичну допомогу можуть отримувати у будь-якому лікувально-профілактичному закладі Чернігівщини. Крім того, їхні права захищають і кілька профільних громадських організацій області, що періодично збирають кошти та закуповують необхідне обладнання для відділень, де, зокрема, проходять лікування діти, що мають вади слуху та зору.

Водночас при Національній Службі здоров’я України працюють робочі групи, на засіданнях яких оговорюються різні аспекти надання медичної допомоги громадянам із хронічними захворюваннями,зокрема, такими, що вже призвели до інвалідності.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc