Меню
 
Головна arrow Новини
82% жителів Чернігівщини підписали декларацію з сімейним лікарем

Що робити тим, хто з різних причин не уклав угоду з лікарнею, але захворів? Яка процедура отримання медичної допомоги? Адже важливо забезпечити хворих з симптомами гострої респіраторної хвороби або підозрою на неї вчасною діагностикою та доступним лікуванням. Зокрема, і тих, хто досі не підписав декларацію з сімейним лікарем.

За матеріалом Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації, пацієнт із симптомами гострої респіраторної хвороби або підозрою на неї, який не підписав декларацію з лікарем, має право на безоплатну медичну допомогу на первинному рівні. Так відбір зразків та лікування пацієнтів під час самостійного звернення пацієнта здійснюється незалежно від наявності декларації. Цей порядок надання первинної допомоги діятиме винятково на період пандемії COVID-19 та карантину. Він передбачає лише перше звернення та обмежений перелік безоплатних послуг для пацієнта. Пацієнт має право на вільний вибір лікаря. У разі відмови від укладення декларації в центрі первинної медичної допомоги, до якого пацієнт звернувся з симптомами COVID-19, він все одно має отримати консультацію. Тобто, черговий лікар ПМД здійснює огляд пацієнта, призначає лікування та надає рекомендації відповідно до галузевих стандартів. При необхідності дасть направлення на ПЛР-тестування. Для цього лікарю ПМД потрібно знайти пацієнта в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), якщо він до цього був зареєстрований. Якщо пацієнт не зареєстрований в ЕСОЗ, то лікарю необхідно внести про пацієнта інформацію та зареєструвати його. Все це незалежно від рішення пацієнта щодо намірів укладання декларації. Пацієнт отримує інформацію, що для подальшого користування повним безоплатним пакетом послуг на первинці він має укласти декларацію з лікарем.

Відтак, якщо ви відчуваєте симптоми захворювання і маєте укладену декларація із лікарем, запишіться до нього на прийом за допомогою онлайн сервісу або за телефоном реєстратури закладу, у якому він працює. Не зайвим буде мати номер мобільного телефона сімейного лікаря для попередньої консультації із ним.

Безоплатний пакет послуг на первинній ланці включає консультації лікаря з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію дітей та дорослих згідно з календарем щеплень. Також саме лікар ПМД виписує електронні рецепти за Програмою «Доступні ліки», а також електронні направлення до «вузьких» спеціалістів на проведення досліджень чи лікування.

Довідково: за даними Головного управління статистики у Чернігівській області, населення Чернігівщини станом на 1 січня 2020 року налічує понад 990 тисяч осіб. З них сімейного лікаря, терапевта або педіатра обрали понад 824 тисячі людей – 82%. У 2020 році НСЗУ уклала договори з 45 закладами первинної меддопомоги і виплатила їм 421,7 млн грн. Найбільше за надану первинну медичну допомогу отримали: Чернігівська міська лікарня №1 – майже 42,3 млн грн (декларації підписали понад 99 тис. пацієнтів), Ніжинський міський ЦПМСД отримав близько 26,5 млн грн (понад 60 тис. пацієнтів мають декларації), Чернігівська міська лікарня №2 отримала майже 24,3 млн грн (понад 52 тис. пацієнтів мають декларації). Нині в області 47 лікарень мають договори на лікування хворих на ковід і 17 закладів надають послуги з госпіталізації.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc