Меню
 
Головна arrow Новини
На базі Центру громадського здоров’я МОЗ України створюватимуть Оперативний центр по реагуванню на надзвичайні ситуації.

Нова структура має посилити спроможність держави оперативно реагувати на потенційні та можливі ризики та надзвичайні ситуації у галузі громадського здоров’я. Крім того, центр буде відвертати, ліквідовувати або зменшувати їхню шкоду, зокрема сприяти реалізації заходів проти поширення COVID-19.

Подібні центри працюють у багатьох країнах світу. Їхня діяльність організована у вигляді єдиної ситуаційної кімнати, куди надходить уся інформація про ризики — спалахи хвороб та інші надзвичайні ситуації в галузі охорони здоров’я, а також про стихійні лиха чи техногенні катастрофи. Тому завдання експертів полягатиме в аналізі ризиків та їхньої потенційної шкоди, координація оперативних дій, розробка стратегічних рекомендацій та алгоритмів для всіх інших інституцій задля уникнення небажаних наслідків. Відтак Оперативний центр співпрацюватиме із регіональними центрами громадського здоров’я, рятувальними та екстреними службами.

Як повідомляє офіційний сайт Центру громадського здоров’я МОЗ, міжнародні партнери вже висловили підтримку у створенні Оперативного центру в Україні та готові надати технічну й експертну допомогу. За їхнього сприяння Центр отримає доступ до найкращих світових практик, співпраці з міжнародними експертами, допомогу у розробці науково обґрунтованих стандартних операційних процедур, алгоритмів роботи й реагування, нормативно-правової бази, а також супроводу та зовнішнього оцінювання діяльності Оперативного центру. Передбачено, що на базі нової структури працюватимуть не тільки експерти у галузі громадського здоров’я, а і бригади швидкого реагування, що допомагатимуть на місцях виникнення надзвичайних ситуацій.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc