Меню
 
Головна arrow Новини
Платні послуги у державній лікарні

Будь-яка лікарня, яка працює за договором з Національною службою здоров’я, має надавати пацієнтові безоплатну медичну допомогу в межах Програми медичних гарантій. Але є низка послуг, які не входять у Програму медичних гарантій. Їх медичні заклади можуть надавати платно. Але – згідно з переліком і тарифами, визначеними власником лікарні або уповноваженим органом. Оплата від пацієнтів здійснюється у вигляді офіційних платежів.

Національна служба здоров’я України дала пояснення, які послуги державна лікарня може надавати платно. Отже, в перелік платних послуг зокрема входять:

• Лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненням громадян, що надаються без направлення лікаря, зокрема із застосуванням телемедицини.

• Корекція зору за допомогою окулярів та контактних лінз.

• Протезування в тому числі зубне, слухове та очне.

• Медичні огляди, а саме:

- для отримання виїзної візи (крім службових відряджень державних службовців та при виїзді на лікування за наявності відповідних медичних документів);

- профілактичні медогляди при прийнятті на роботу та для отримання посвідчення водія транспортних засобів (крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості);

- медогляди для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї громадянами;

- періодичні профілактичні медичні огляди.

• Оздоровчий масаж, гімнастика, бальнеологічні процедури з метою профілактики захворювань та зміцнення здоров'я дорослого населення.

• Лікування безпліддя, включаючи хірургічні методи, штучне запліднення та імплантацію ембріона.

• Перебування у стаціонарі батьків у зв'язку з доглядом за дітьми віком понад 6 років, якщо це не зумовлено станом хворої дитини.

Весь перелік цих платних послуг, визначений у постанові Кабінету міністрів №1138, можна переглянути за посиланням https://bit.ly/37P9MOB.

Також нагадуємо, всі послуги, які входять до Програми медичних гарантій, надаються безплатно. Для цього потрібне електронне направлення або від лікаря первинної ланки – педіатра, терапевта чи сімейного лікаря, з яким підписана декларація, або від лікуючого лікаря. За посиланням https://bit.ly/33RSDCo надані пояснення у випадку, коли вам відмовляють у консультації за направленням лікаря.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc