Меню
 
Головна arrow Новини
Ожеледиця змусила привернути увагу до проблем травматизму

Негода внесла корективи в роботу травматологічних відділень та травмпунктів Чернігівщини. Так, за повідомленням КНП «Чернігівська міська лікарня №2», із травмами, пов’язаними через падіння на вулиці протягом 12-13 грудня до травмпункту закладу звернулося 200 жителів Чернігова, 14 грудня – 110 мешканців обласного центру. Відтак і травматологічне відділення лікарні повністю заповнено пацієнтами.

Втім, за словами завідувача ортопедо-травматологічного відділення КНП «Чернігівська обласна лікарня» Юрія Ігнатенка, загалом на цей заклад припадає велика частка травмованих при різних обставинах, адже в 10 районах області немає спеціалізованих відділень, тому обласна лікарня обслуговує пацієнтів із важкими травмами, що направляються тамтешніми лікарями.

«Протягом днів, коли спостерігалася ожеледиця, до нашого відділення направлено 16 жителів області. Всім надано кваліфіковану медичну допомогу», – зазначив під час прямого ефіру на «Українському радіо – Чернігівська хвиля» Юрій Ігнатенко.

У свою чергу ортопед-травматолог КНП «Чернігівська міська лікарня №3» Олег Кипа повідомив, що, хоча заклад і не має потужного травматологічного відділення, до нього протягом двох днів звернулося 20 пацієнтів, що отримали ушкодження під час падіння на вулиці. «Пацієнтам надано невідкладну допомогу у вигляді репозиції переломів променевої кістки – найпоширенішої травми при падінні. Пацієнти із більш складними випадками нашим транспортом направлялися до ЧМЛ №2», – зазначив лікар.

Загалом медики констатують, що частіше за все під час негоди зустрічаються такі травми, як пошкодження гомілково-ступневого суглобу, променево-зап’ясткового та плечового суглобів, що виникають внаслідок «неправильного падіння».

«Найнебезпечніші травми – це переломи ділянок кульшового суглоба, що часто зустрічаються у людей похилого та старечого віку, – зазначає Юрій Ігнатенко, – зазвичай вони призводять до суттєвого обмеження рухів у суглобі та інвалідності, адже такі переломи не зростаються. Загалом будь-який перелом потребує як виваженого ставлення лікаря, так і суворого дотримання його порад з боку пацієнтів».

Лікарі-травматологи одностайні у твердженні, що нині на Чернігівщині є все необхідне для того, щоб своєчасно діагностувати вид травми чи перелому, а відтак – надати кваліфіковану медичну допомогу – рентген-обладнання, ультразвукова діагностика, комп’ютерна томографія тощо.

Враховуючи сучасні тенденції розвитку вітчизняної медичної галузі, певну допомогу при травмах людина може отримати безкоштовно. Зокрема, як повідомила керівник прес-служби Національної Служби здоров’я України Лілія Гудзь, якщо пацієнт проходить лікування вдома, то він отримує допомогу від закладу, що підписав угоду із НСЗУ за напрямком «Амбулаторна допомога при травмах». Лілія Гудзь розповідає: «У разі, якщо пацієнт має травму більш серйозну, то він отримує допомогу, зокрема і інструментальні методи діагностики, а також реабілітацію у гострому та підгострому періоді згідно із пакетами послуг, на які має право конкретний медичний заклад. Вартість такого пакету розраховується через базову ставку у розмірі майже 5 тисяч гривень, яка, при необхідності, помножується на випадок, в залежності від його складності. Загалом НСЗУ вже виплатила 20 мільярдів гривень лікарням, що працюють із травмами. Втім, на застосування дороговартісних імплантів, протезів, штучних суглобів і таке інше не поширюється тариф Програми медичних гарантій. Такі витратні матеріали закуповуються централізовано через МОЗ України або за рахунок місцевих програм».

Втім, за словами травматологів, останніми роками централізованої закупівлі приладдя для остеосинтезу не відбувалося, хоча певна частина ендопротезів виробництва КНР для потреб травматологів Чернігівщини надійшла протягом 2-3 років. Також медики впевнені, що розмір коефіцієнта при базовій ставці у травматології варто було б переглянути аби зменшити навантаження на гаманець пацієнта.

Лікарі звертають увагу громадян на необхідність бути вкрай обережними при перебування на вулиці під час ожеледиці. Зокрема, без зайвої необхідності не варто виходити на вулицю, одягати більш пристосовану для таких погодних умов взуття, уважно дивитися під ноги, а якщо людина не встояла на льоду, слід згрупуватися та намагатися впасти на бік. Якщо ж не обійшлося без травми, не варто панікувати, а викликати «швидку».



Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc