Меню
 
Головна arrow Новини
На Чернігівщині триває процес передачі медичних закладів у комунальну власність територіальних громад

Про шляхи збереження мережі районних медзакладів та забезпечення їх безперебійної роботи в умовах нового адміністративно-територіального устрою йшлося 17 грудня на селекторній нараді в облдержадміністрації. За повідомленням Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, спільну нараду провели Міністерство розвитку громад та територій і Міністерство охорони здоров’я. Участь у ній взяли заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко, представники профільних департаментів та органів місцевого самоврядування.

За словами учасників обговорення, цей процес має відбуватися без особливих складнощів – районні ради приймають рішення про передачу медзакладів у комунальну власність громад, а громади приймають рішення про прийняття такого майна. Як правило, районні лікарні переходять у комунальну власність тих громад, на території яких вони розташовані. У Міністерстві охорони здоров’я та Національній Службі здоров’я запевнили, що комунальні медичні заклади будуть отримувати фінансування за раніше укладеними зі Службою договорами. А громади мали б профінансувати утримання будівель лікарень, комунальні послуги.

«Облдержадміністрація постійно моніторить цей процес і завжди готова допомогти у вирішенні проблемних питань. Для нас головне завдання – забезпечити жителів Чернігівщини якісними медичними послугами, а для цього важливо зберегти мережу закладів охорони здоров’я, розвивати її та постійно підвищувати рівень медичної допомоги», – зазначив Олександр Савченко.

Нині в області 81 заклад охорони здоров’я (15 – обласного підпорядкування, 17 – міського, 27 ЦПМСД, 22 ЦРЛ), з них передачі підлягає 48 медзакладів, які були у спільній власності територіальних громад районів і якими опікувалися районні ради. У комунальну власність громад вже передано 25 медзакладів, прийняті рішення про передачу ще 13 закладів, щодо 10 – рішення будуть розглянуті найближчим часом.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc