Меню
 
Головна arrow Новини
Перед НСЗУ поставлено завдання продовжити усі договори з медзакладами без змін до 31 березня 2021 року.

На онлайн-брифінгу 22 грудня міністр охорони здоров'я України Максим Степанов повідомив, що Програма медичних гарантій буде діяти до 31 березня 2021 року в тому вигляді, в якому вона існує на сьогодні. Також, НСЗУ має продовжити договори на наступний рік, зокрема і за програмою «Доступні ліки».

«Вчора було ухвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку реалізації Програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2021 році», яка передбачає її продовження до 31 березня 2021 року. А нова Програма медичних гарантій вступить в дію з 1 квітня того ж року», – підкреслив очільник МОЗ.

За словами Максима Степанова, за Програмою медичних гарантій здійснюється основна частина медичної допомоги в країні. Національна служба здоров'я України як центральний орган виконавчої влади, через який надходять всі кошти, запропонувала відмінити на перший квартал 2021 року фінансування COVID-пакету для екстреної медичної допомоги, доплати медпрацівникам, які були запроваджені з 1 вересня, а також зменшити фінансування стаціонарів, де надають допомогу пацієнтам з COVID-19.

«Зрозуміло, що як міністр охорони здоров'я я навіть теоретично не міг на це погодитися. Нами були внесені відповідні зміни, та Програму медичних гарантій продовжено в тому ж вигляді, в якому вона існує на сьогоднішній день, без будь-яких урізань чи скасування доплат. Я хочу подякувати Президенту України, Прем'єр-міністру України і членам уряду, які підтримали той варіант Програми медичних гарантій, який було внесено Міністерством охорони здоров'я», — зазначив міністр.

Нагадаємо, за ініціативою МОЗ з 1 вересня поточного року запроваджено доплати усім медичним працівникам у розмірі: 3 500 грн — лікарям, 2 500 — середньому медперсоналу та 1 250 — молодшому медперсоналу. Медикам, які лікують хворих на COVID-19, виплачуються 300% надбавки до зарплати.

За матеріалами МОЗ України


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc