Меню
 
Головна arrow Новини
В Україні затвердили план вакцинації громадян від COVID-19

України з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від COVID-19. Документ розробили фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України разом з експертами ВООЗ та ЮНІСЕФ.

Як зазначають у Центрі, мета цього плану – протягом 2021–2022 років охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше 50?% населення України (приблизно 20 млн людей). Відтак вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для всіх груп населення. План по щепленню від коронавірусу оновлюватимуть кожні два тижні аби він відповідав реальній ситуації. Мета, цільові групи, логістичні маршрути, навчання медиків, комунікація та розгортання мобільних бригад – це базова частина документа. Вона може бути змінена лише у разі отримання кардинально нової інформації. Питання етапів розробки вакцин, кваліфікаційні та реєстраційні процедури, поставки вакцин будуть розглядатися окремо, залежно від ситуації.

Втім, зазначають фахівці, Україна вже готова отримувати вакцину у першому кварталі 2021 року. Першочерговою буде вакцинація медиків, особливо тих, хто працює в стаціонарах, де проводиться лікування від COVID-19.

Відтак затверджено 4 етапи вакцинації населення:

1) січень - квітень 2021 року – люди із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;

2) квітень - червень 2021 року – люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;

3) червень - вересень 2021 року – люди із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;

4) вересень 2021 - березень 2022 року ¬– люди із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Вакцинуватимуть населення на базі наявних пунктів щеплень, мобільними бригадами з імунізації, а також у тимчасових центрах вакцинації.

Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc