Меню
 
Головна arrow Новини
НСЗУ: Медичний заклад, у якому є висококваліфіковані фахівці та новітнє медобладнання, зможе укласти договір з НСЗУ на більшу кількість пакетів послуг і отримати більше фінансування.

В Україні з 1 січня 2021 року, завдяки реформі децентралізації, змінюється адміністративний устрій. У процесі децентралізації на зміну районам приходять громади, отже повноваження, які раніше були на районному рівні, переходять до громад. Одним з пріоритетів для новостворених ОТГ має стати розвиток медичної інфраструктури в регіоні. Як зазначено на офіційному сайті Національної Служби здоров’я України, громади також отримають ресурси для управління та майно. Старі райони ліквідовують, однак заклади охорони здоров’я на їх території продовжують працювати і надавати медичні послуги. Умови, в яких ці послуги надаються, згідно із законом, буде забезпечувати громада. Відповідно медзаклади, якими опікувалися районні ради, змінюють власника.

Відтак, до повноважень нових власників належатиме фінансування комунальних послуг та підтримка матеріальної бази медичних закладів. Крім того, органи місцевого самоврядування можуть фінансувати спеціальні програми, наприклад, купувати службове житло та виплачувати премії працівникам медзакладів. Медичні послуги, як це відбувається і зараз, оплачуватиме держава через НСЗУ, відповідно до укладених договорів.

Найчастіше у власність громад переходять саме районні лікарні. У 2020 році договір з НСЗУ мають 439 районних лікарень, які надають спеціалізовану медичну допомогу. Разом вони уклали 993 договорів на суму 14,5 млрд грн.

Усі чинні договори з НСЗУ залишаються такими незалежно від зміни власника. І НСЗУ продовжуватиме виплачувати закладам гроші згідно з підписаними угодами. Новостворені громади завдяки зміні адміністративного устрою отримають повноваження, щоб впливати на розвиток медицини у своїх регіонах. А завдяки співпраці з НСЗУ – підвищити якість медичної допомоги для мешканців громади.

Є хороші приклади, – повідомляє офіційний сайт НСЗУ, – коли об’єднана громада взяла на свій баланс районну лікарню, модернізувала її і перетворила на сучасний медзаклад, який вже виходить на самоокупність. Таким шляхом пішли у Сновській ОТГ Чернігівської області, яка взяла на баланс районну лікарню, бо хотіла вберегти її від закриття та дати можливість мешканцям отримувати допомогу за місцем проживання. Щоб зацікавити фахівців, громада прийняла програму підтримки молодих лікарів. Кожен з них може розраховувати на безоплатну квартиру та на суттєву щомісячну доплату. Медикам уже купили 2 квартири, одну з них отримав анестезіолог, іншу – педіатр. За 4 роки громада витратила на лікарню понад 30 млн грн. Договір з НСЗУ для цього закладу на 9 місяців 2020 року становить майже 22 млн грн.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc