Меню
 
Головна arrow Новини
Відтепер чернігівська «швидка» розташовуватиметься у новому приміщенні: 29 грудня в обласному центрі відкрито станцію екстреної (швидкої) медичної допомоги, а на її базі – оновлений навчально-тренувального центру.

Крім того, заклад, що цілодобово обслуговує населення Чернігова та Чернігівського району, отримав 8 суперсучасних автомобілів «VOLKSWAGEN CRAFTER», з яких 7 – типу В та 1- типу С (реанімобіль).

Відтак нинішнє передноворіччя – знакове для колективу КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», адже його найбільший підрозділ буде знаходитись в реконструйованій двоповерховій будівлі із застосуванням енергозберігаючих технологій та комплексної термоізоляції. А поповнення автомобільного парку стане в нагоді жителям обласного центру та найбільшого району Чернігівщини, особливо у період збільшення загальної кількості викликів через пандемію коронавірусної інфекції

Як зазначив начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Петро Гармаш, такої кількості сучасних автомобілів поки не отримував жоден із регіонів України. Вони придбані за кошти Національної Служби здоров’я, їхня вартість становить у межах 20,6 млн грн. «Автомобілі відповідають європейським стандартам, обладнанні всім необхідним для надання своєчасної і якісної медичної допомоги, комфортного перевезення пацієнта до лікувального закладу».

Петра Гармаша доповнив директор КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Ігор Даниленко: «Серед обладнання – дефібрилятори, монітори, апарат штучної вентиляції легень, інфузомат, пристрій для підігрівання розчинів, комплект вакуумних шин, вакуумні ноші, електрокардіографи, запас медичного кисню по два десятилітрові балони, сумка «емердженси» для надання екстреної допомоги на дому у пацієнта. Дійсно, комплектація автомобілів перебуває на суперсучасному рівні».

На урочисте відкриття станції прибули перший заступник Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як, директор Північного міжрегіонального Департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна, перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко, представники фірми-виробника автомобілів екстреної допомоги, керівники обласних лікувальних закладів.

Звертаючись до колективу медиків, Ірина Садов’як наголосила – забезпечення закладів швидкої медичної допомоги автомобілями та відповідним обладнанням перебуває на постійному контролі профільного міністерства. Передбачається, що наступного року ці підрозділи також отримають нові автомобілі. Відтак, за словами Петра Гармаша, нині Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф потребує для повної комплектації 80 автомобілів, з яких 78 – типу В та 2 – типу С. Окрім того, майже половина з тих автівок, що працюють нині, вичерпали свій моральний та технічний ресурси. «Сподіваємося, що нова модель фінансування дасть нам можливість оновити парк спецавтотранспорту», – зауважив Петро Гармаш.

До співпраці з чернігівськими медиками готові і представники заводу виробника – компанії «Центр Авто Продакшен». Зокрема, її директор Олександр Кучерявін наголосив: автомобілі, хоча і належать закордонному автоконцерну, повністю виготовлені на українській базі – шасі, ергономічний салон для персоналу та пацієнтів. А ще ці автомобілі мають хорошу гарантію, враховуючи стан українських доріг – 48 місяців роботи або 250 тис. км пробігу без ремонту.

У ході урочистого відкриття нового приміщення станції (до речі, попереднє заклад орендував у поліклініки радіозаводу) гості ознайомилися із роботою Єдиної диспетчерської та консультативно-телеметричного центру, що вже понад 2 роки забезпечує передачу даних ЕКГ-діагностики хворих із серцево-судинною патологією. Також вони відвідали і навчально-тренувальний центр симуляційної медицини, де персонал на сучасних роботизованих манекенах від світових виробників відпрацьовує навички, що мають зменшити вірогідність летальних випадків.

Отже, новосілля медиків «швидкої» та отримані автомобілі стануть хорошим стимулом для покращення надання невідкладної та екстреної медичної допомоги населенню Чернігівщини.

Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc