Меню
 
Головна arrow Новини
Медичному забезпеченню «чорнобильців» - належну увагу

Під час засідання ради обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», яке відбулося 28 січня, особливу увагу приділено наданню медичних послуг ліквідаторам аварії на ЧАЕС та громадянам, що постраждали від наслідків катастрофи. Участь у засіданні взяли заступник голови обласної ради Дмитро Блауш та очільниця профільної постійної комісії Наталія Осіковська.

Як повідомляє Відділ інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату обласної ради, про подальше функціонування філії комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР «Відокремлений структурний підрозділ – Центр для постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС та ветеранів» присутніх поінформував генеральний директор цього закладу Андрій Жиденко, який, зокрема, зазначив: після реорганізації чорнобильського центру та приєднання його до обласної лікарні, меддопомога постраждалому населенню надається лікарями як первинної ланки, так і спеціалістами філії КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР «Відокремлений структурний підрозділ – Центр для постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС та ветеранів» та КПН «Чернігівська обласна лікарня».

Так за словами Андрія Жиденка, реорганізація чорнобильського центру новий позитивний етап розвитку цього закладу, оскільки з приєднанням до обласної лікарні чорнобильці мають можливість проходити обстеження на одному з найкращих в Україні МРТ-апараті та отримувати медичну допомогу із застосуванням найсучаснішого медичного обладнання.

У своєму виступі він звернув увагу, що загалом на диспансерному обліку в медичних закладах області перебуває 60981 особа, які мають статус потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, що, на жаль, менше минулорічного на 2372 особи. Медичними оглядами охоплено 56478 осіб. Амбулаторну допомогу отримали 50747, а стаціонарну – 5365 осіб, в тому числі стаціонарну допомогу на базі КНП «Чернігівська обласна лікарня» надано всього 780 особам, з них: 411 було проліковано на базі «Відокремлений структурний підрозділ – Центр для постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС та ветеранів», 369 осіб зі статусом постраждалих проліковані у стаціонарних відділеннях обласної лікарні.

Разом з тим, у зв’язку із введенням карантинних заходів через поширення короновірусної хвороби та відповідно до Урядової Постанови планова госпіталізація в медичних закладах заборонена і робота чорнобильського центру була тимчасово призупинена.

Як запевнив Андрій Жиденко, вже 1 березня, якщо не виникнуть форс-мажорні обставини, «Відокремлений структурний підрозділ – центр для постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС та ветеранів» відновить свою роботу. Зараз відбувається процес ліцензування, а, оновивши матеріально-технічну базу, на момент відкриття центру у палатах стаціонарного відділення серед іншого буть встановлені 69 кисневих точок. Маючи наміри й надалі розвивати спеціалізований медичний заклад, що забезпечує лікування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, промовець повідомив про ініціативу відкрити ще й реабілітаційне відділення та вдосконалити роботу лабораторної служби за міжнародними стандартами.

Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc