Меню
 
Головна arrow Новини
Чернігівщина однією з перших в Україні отримає вакцину проти коронавірусу.

Про це 21 лютого, перебуваючи з візитом у Чернігові, розповів заступник Міністра охорони здоров’я – Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Посадовець, зокрема, зазначив: регіон отримає 7 тисяч доз вакцини проти коронавірусу від фірми AstraZeneca (виробництва Великої Британії та Швеції).

Відтак першим закладом, що буде робити щеплення, стане КНП «Чернігівська обласна лікаря», в якій всі 68 медичних працівників дали згоду на вакцинування і їм будуть робити щеплення в першу чергу.

«Чернігівська область отримає вакцину одна із найперших. На національний склад привозять вакцину, на другий день 11 автомобілів відразу виїжджають в 25 областей нашої країни. Є 7 областей, які отримають її в той же день, а до деяких буде доїжджати і на наступний. Саме у такий спосіб буде відбуватися передача вакцин», – сказав Віктор Ляшко.

Втім, дату, коли вакцина приїде в Україну Головний санітарний лікар не назвав.

«З 1 березня через додаток «Дія» можна стати в чергу на щеплення. Якщо людина 18-59 років, то вона зможе стати в чергу і після цього, коли будуть провакциновані пріоритетні групи та з’являтимуться дози вакцини, тоді будуть підтягуватись з листа очікування і їх будуть запрошувати до кабінетів щеплення. Буде приходити або повідомлення, або буде набирати оператор з гарячої лінії. Для дітей до 18 років вакцинування не передбачено, жодний імунобіологічний препарат не проходив клінічні випробування на дітях, - розповів Віктор Ляшко і додав: в результаті інспектування обласного складу, який прийматиме вакцину, можна зробити висновок, що там все готове для цієї роботи. Медичні сестри – працівники мобільних бригад – навчені на національному рівні, кабінет для проведення щеплення в обласній лікарні підготовлений, він має маніпуляційний столик, сумку-холодильник, холодильник про всяк випадок, є бокси для безпечної утилізації шприців. Отже, в Чернігівській області все готово до проведення щеплень», – констатував він.

У свою чергу начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Петро Гармаш повідомив: першими вакцинуватимуть працівників медичних закладів обласного центру. Згідно з проведеним опитуванням, зробити щеплення готові 50-60% медичного персоналу.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc