Меню
 
Головна arrow Публікації
95 років з дня народження
Хребтатій Оксани Пантелеймонівни
(13.02.1924 - 01.09.2004)

13 лютого виповнюється 95 років з дня народження Хребтатій Оксани Пантелеймонівни, головного лікаря обласної стоматологічної поліклініки (1960-1985), заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук.

У 1951 році вона закінчила Київський стоматологічний інститут і до 1960-го року працювала лікарем-стоматологом у медичних закладах Києва, Дрогобича та Чернігова.

Очоливши у 1960 році Чернігівську обласну стоматологічну поліклініку, зайняла посаду головного стоматолога області і, по суті, стала організатором стоматологічної служби Чернігівщини. В районах і містах відкрились стоматологічні поліклініки. Велике значення мало також відкриття міської дитячої стоматологічної поліклініки. З ініціативи Оксани Хребтатій і за підтримки обласного управління охорони здоров’я у Чернігівському медичному училищі (нині базовий медичний коледж) було відкрито відділення з підготовки зубних лікарів. Під керівництвом Оксани Пантелеймонівни обласна стоматологічна поліклініка стала центром надання спеціалізованої і консультативно-діагностичної стоматологічної допомоги населенню Чернігівщини.

Використовуючи напрацьований досвід, знання, у 1973 році захистила дисертацію.

За значний особистий внесок у розвиток охорони здоров’я, впровадження нових методів лікування в стоматології, високу професійну майстерність була удостоєна звання «Заслужений лікар України».

Лебідь Ю. В.
провідний бібліотекар
Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів