Меню
 
Головна arrow Публікації
Рак передміхурової залози. Тривожні симптоми.

Рак передміхурової залози – злоякісне новоутворення, яке у структурі онкологічної захворюваності чоловіків займає ІІІ місце.

Показник захворюваності на рак передміхурової залози у 2018р. в області 40,5 на 100тис. чоловічого населення (Україна – 36,2). Показник смертності від раку передміхурової залози в області 20,9 на 100тис. чоловічого населення (Україна – 16,8).

Підступність хвороби полягає в її безсимптомності. Більшість діагностованих випадків раку передміхурової залози виявлені у чоловіків у віці 65 років і старше, рідше – у чоловіків до 40 років.

До групи ризику входять такі категорії: чоловіки старшого та похилого віку, ті, хто має генетичну схильність до даного захворювання, ожиріння, темношкірі чоловіки африканського походження. До тривожних симптомів відносять: розлади сечовипускання, болісна уякуляція, кров в сечі або в спермі, болі в спині, кістках стегнової області, тазу. При появі у чоловіка подібних симптомів необхідно звернутись за допомогою до сімейного лікаря або лікаря уролога. Не завжди подібні симптоми можуть бути проявами раку простати, вони можуть бути проявами і інших серйозних захворювань.

Існують різні варіанти лікування раку передміхурової залози, які, насамперед, залежать від стадії захворювання: хірургічне лікування, променеве (безпосередньо руйнує саму пухлину передміхурової залози), гормональне (принцип полягає в тому, щоб припинити синтез гормонів, які впливають на ріст пухлини).

Слід виділити кілька основних напрямів, пов'язаних із профілактикою раку простати. Здоровий спосіб життя, це, насамперед, відмова від шкідливих звичок, таких як куріння, зловживання алкоголем. Також необхідно підвищити рівень фізичної активності. Харчування, особливе значення в харчуванні необхідно приділяти овочам і фруктам. Паралельно необхідно обмежити споживання продуктів, що містять тваринні жири і кальцій.

Регулярні профілактичні обстеження дозволяють виявити хворобу на більш ранній стадії. Ректальне пальцеве дослідження простати – обов'язкове обстеження, під час якого можна виявити захворювання простати. Для скринінгу раку передміхурової залози використовують аналіз крові на ПСА. Простат-специфічний антиген (або скорочено-ПСА) являє собою білкову речовину, що виробляється клітинами передміхурової залози. ПСА є найбільш цінним пухлинним маркером, дослідження якого в сироватці крові необхідно для діагностики та спостереження за перебігом доброякісної гіперплазії і раку передміхурової залози.

Як виявити захворювання простати на ранній стадії?

- аналіз крові на рівень підвищення специфічного антигену простати (PSA);

- загальний аналіз крові та сечі;

- ультразвукове дослідження простати.

Найкраща профілактика захворювань передміхурової залози – регулярні профілактичні огляди у лікаря уролога. Потрібен щорічний контроль онкомаркера простати (ПСА) для чоловіків після 40 років.

Лікар-інтерн абдомінального відділення з урологічними ліжками
Чернігівського медичного центру сучасної онкології
Тарас Романович Цісельський
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів