Меню
 
Головна arrow Публікації
80 років від дня народження
Петровича Дмитра Івановича

13 квітня виповнюється 80 років від дня народження Петровича Дмитра Івановича, головного лікаря Менського протитуберкульозного диспансеру (1965–1972), заступника головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру, завідувача терапевтичним відділенням протитуберкульозного диспансеру (1978–2000), заслуженого лікаря України.

У 1957 році Дмитро Петрович закінчив середню школу і вступив до Чернівецького медичного інституту. По закінченні навчання був направлений для проходження інтернатури до протитуберкульозного санаторію «Качанівка», де і залишився працювати фтизіатром.

А вже 1965-го року очолив Менський

протитуберкульозний диспансер на 80 ліжок.

1972 року запрошений до обласного протитуберкульозного диспансеру, спочатку заступником головного лікаря з медичного обслуговуванню сільського населення, а в подальшому – завідувач терапевтичним відділенням для лікування вперше виявлених хворих на деструктивний туберкульоз легень та туберкульозних менінгітів.

Брав участь у наукових розробках із фтизіатрії. Є співавтором 24 наукових статей у медичних журналах, 3-х методичних рекомендацій із фтизіатрії, 5-ти раціоналізаторських пропозицій з поліпшення лікування хворих на туберкульоз із повним їх видужуванням.

З 1982 року був постійним керівником інтернатури з фтизіатрії. За 30 років керівництва підготовлено 44 молоді спеціалісти, котрі сьогодні працюють у медичних закладах області.

У серпні 1999 року Дмитру Івановичу Петровичу присвоєно високе звання «Заслужений лікар України».

Дмитро Іванович – активний громадський діяч, неодноразово обирався до профспілкового комітету обласного протитуберкульозного диспансеру, читає лекції в громадських організаціях Чернігова з питань профілактики туберкульозу.

Бібліотекар Ридзель А.О.
Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів