Меню
 
Головна arrow Публікації
110 років з дня народження
Шульмана Михайла Григоровича
(29.03.1909-12.05.1995)

29 березня виповнюється 110 років з дня народження Шульмана Михайла Григоровича. Начальника медичної служби Військового госпіталю м. Чернігова, хірурга вищої категорії, заслуженого лікаря України.

Михайло Григорович у 1932 році закінчив Дніпропетровський медичний інститут. Значну частину свого життя, майже 36 років, прослужив у лавах Радянської Армії лікарем-хірургом. Учасник Великої Вітчизняної війни. Був двічі поранений. Нагороджений орденами Червоної Зірки, Великої Вітчизняної війни і ще чотирнадцятьма медалями. Відмінник охорони здоров’я, заслужений лікар України. У 1946 році, перебуваючи на посаді завідувача хірургічного відділення військового госпіталю в м. Пхеньяні Корейської Народної Демократичної Республіки, оперував лідерові цієї країни гострий апендицит, ускладнений перитонітом. Після війни проходив службу на теренах України, у містах Білій Церкві та Дніпропетровську, з 1956 року на Чернігівщині. Займав посаду завідувача хірургічного відділення, в подальшому – керівника військового госпіталю м.Чернігова.

Навіть коли пішов у відставку, продовжував працювати лікарем-хірургом у міській лікарні і у військовому училищі льотчиків. Загальний безперервний стаж роботи – 72 роки. Михайло Григорович дуже любив свою професію, не уявляв себе без неї. Багато мешканців Чернігова пам’ятають його та дякують за повернене життя.

Лебідь Ю. В.
провідний бібліотекар
Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів