Меню
 
Головна arrow Учасникам АТО
Учасникам АТО

З метою надання медичної та психологічної допомоги учасникам АТО / ООС на виконання протоколу № 75 рішення засідання Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року «Щодо створення регіональних центрів медичної реабілітації для учасників АТО», в Чернігівській області у жовтні 2014 року було створено два центри реабілітації учасників антитерористичної операції.

На базі Чернігівського обласного госпіталю ветеранів війни у межах загального ліжкового фонду створено Центр медичної реабілітації для учасників антитерористичної операції на 20 ліжок: 10 – реабілітаційних терапевтичних, 10 – реабілітаційних неврологічних. З початку антитерористичної операції у госпіталі проліковано 1478 учасників антитерористичної операції та ООС, ще 25 – отримують лікування. 188 учасників АТО та ООС були направлені на реабілітацію та лікування в Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, 38 – на лікування в державний госпіталь для воїнів-інтернаціоналістів «Лісова Поляна».

На базі Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні створено Центр психіатричної реабілітації на 20 ліжок. Психіатрична допомога надається згідно з чинними нормативно-правовими актами, зокрема: Законом України «Про психіатричну допомогу», Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», наказом МОЗ України від 15.04.2018 № 199 «Про затвердження Порядку застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу», Постановою КМУ від 29.04.2016 № 336 «Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей» тощо. На даний час в умовах закладу пройшло реабілітацію 1375 осіб.

Середня тривалість перебування на лікуванні в центрі становить 25 ліжко-днів. Госпіталізація до Центру здійснюється за направленням військового госпіталю, військових частин, лікарів-психіатрів районів області, психоневрологічного та наркологічного диспансерів. В обов’язковому порядку про госпіталізацію до закладу військовослужбовців надається інформація до військової комендатури.

В закладі розроблено диференційовану систему лікувально-профілактичних, реабілітаційних та організаційних заходів щодо надання спеціалізованої психологічної, психіатричної та психотерапевтичної допомоги для учасників антитерористичної операції та ООС. Система лікувально-реабілітаційних заходів для потерпілих має комплексний характер і містить в собі психотерапію, психологічну корекцію, медикаментозну і немедикаментозну терапію. З пацієнтами одночасно працює мультидисциплінарна команда (лікар-психіатр, медичний психолог, психотерапевт, соціальний працівник, медична сестра).

Завдяки даній системи та створеній теплій, комфортній атмосфері в центрі психологічної реабілітації для учасників антитерористичної операції та ООС вдалося досягти значних результатів у відновленні соціальної адаптації та повноцінного функціонування особистості військовослужбовців.

З червня 2017 року у психоневрологічній лікарні почав працювати кабінет психологічного консультування, де демобілізовані учасники АТО, члени їхніх сімей, члени сімей загиблих учасників АТО, ООС та бійці-добровольці отримують амбулаторний психологічний супровід та проходять психологічне відновлення.

Продовжує функціонувати телефон довіри, куди учасники АТО, ООС та члени їх родин можуть звертатися за психологічною підтримкою та соціально-психологічним інформуванням (тел. 970-981).

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc