Меню
 
Головна arrow Новини
З 10 травня в області розпочався тиждень до Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією, який проводиться 17 травня з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Мета проведення заходів – підвищення інформованості населення про серйозні ускладнення артеріальної гіпертонії, поширення інформації про те, як можна запобігти розвитку цього захворювання.

Незважаючи на постійну профілактичну та лікувальну роботу в Чернігівській області реєструється більше 270 тисяч захворювань на артеріальну гіпертензію. Ми розплачуємося за нашу цивілізацію, за хороші умови життя, можливість гарно поїсти. За даними статистики близько 45 % хворих людей не знають, що вони мають високі цифри артеріального тиску. У людей з високим тиском у 3-4 рази частіше розвивається ішемічна хвороба серця і в 7 разів – порушення мозкового кровообігу. Часто людина не звертається за медичною допомогою, приймає ліки, як «порадив» сусід.

«Артеріальна гіпертензія – це стійке підвищення артеріального тиску крові більше 140/90 мм рт. ст., – розповідає головний лікар обласного кардіологічного диспансеру, головний позаштатний спеціаліст з кардіології Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Батог. – У більшості людей з підвищеним артеріальним тиском (до 80-85%) безпосередньої причини виникнення захворювання не вдається. Це і є так звана гіпертонічна хвороба або ессенціальна гіпертонія. У 10-15% випадків причиною підвищеного артеріального тиску є захворювання нирок та їх судин, органів ендокринної системи, коарктація аорти та інші».

До найголовніших факторів, через які може підвищуватися артеріальний тиск, відносять куріння, надмірне вживання алкоголю, спадковість, надлишкову масу тіла, великий вміст в їжі насичених жирних кислот та солі, постійне нервове напруження та стреси, малорухливий спосіб життя. «Радує, що все більше молодих людей починає розуміти, що попередити захворювання краще, чим потім все життя лікувати і здоровий спосіб життя входить в моду», – наголошує Ігор Батог.

Протягом тижня в лікувально-профілактичних закладах області буде проводитися інформаційно-просвітницька робота, поширюватися матеріали щодо здорового способу життя, а на базі обласного кардіологічного диспансеру в «Школі гіпертоніка» кожен бажаючий може отримати консультації щодо правильного прийому медикаментів та профілактики гіпертонічних кризів.



Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів