Меню
 
Головна arrow Новини
В онкологічному диспансері відкрили новий корпус під лінійний прискорювач

11 травня у Чернігівському обласному онкологічному диспансері відбулося урочисте відкриття нового корпусу радіологічного відділення під сучасне променеве обладнання – лінійний прискорювач. Реалізація цього масштабного проекту об’єднала зусилля всієї громади Чернігівщини – органів державної влади, самоврядування області й міста, народних депутатів, меценатів, тисяч небайдужих громадян. І все це – заради доступного якісного лікування онкохворих. Адже щорічно в Чернігівському обласному онкологічному диспансері променеву терапію надають понад 2500 хворим, з яких близько 1900 отримують дистанційне гамма-терапевтичне лікування. Загалом із застосуванням променевої терапії лікуються до 60% усіх пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями.

За останні 20 років гамма-терапевтичне обладнання, яким було укомплектовано онкодиспансер, цілком вичерпало свій технічний ресурс і нагально потребувало заміни.

Сучасною альтернативою гамма-терапевтичному апарату застарілої модифікації є лінійний прискорювач. На відміну від гамма-терапевтичного апарату він не містить радіоактивних елементів, самостійно генерує випромінювання, тому не несе загрозу радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Оснащення відділення променевої терапії лінійним прискорювачем надасть можливість забезпечити безперервну роботу апаратів без потреби заміни джерел випромінювання, значно покращити якісь надання медичної допомоги онкологічним хворим, підвести більш високі дози опромінення на область пухлини та зменшити опромінення оточуючих здорових тканин, зменшити термін перебування хворих у стаціонарі та тривалість курсу реабілітації в амбулаторних умовах, підвищити результати лікування онкологічних хворих, зменшити променеві ускладнення та знизити ризик інфекційних ускладнень після курсу променевої терапії.

На придбання лінійного прискорювача «Еlekta», комп’ютерного томографа та будівництво спеціального приміщення було витрачено 103,1 мільйона гривень. З державного фонду регіонального розвитку було виділено 40 мільйонів гривень, 18,9 мільйона гривень – кошти обласного бюджету, 18 мільйонів гривень – субвенція з держбюджету на соціально-економічний розвиток (за сприяння народних депутатів України: Олега Дмитренка – 3 мільйони гривень, Валерія Давиденка – 2 мільйони гривень, Валерія Дубіля – 1,5 мільйона гривень, Олега Ляшка – 10 мільйонів гривень, Олександра Кодоли – 1 мільйон гривень, Анатолія Євлахова – 0,5 мільйона гривень), 14,3 мільйона гривень – кошти місцевих бюджетів області (у тому числі: Чернігова – 10 мільйонів гривень, Ніжина та Прилуцького району – по 1 мільйону гривень), 304 тисячі гривень – кошти, передбачені на виконання повноважень депутатів обласної ради (виділили 25 депутатів облради) та 11,6 мільйона гривень – кошти, які вдалося зібрати під час благодійної акції «Промінь надії» на підтримку обласного онкологічного диспансеру.

На заході зібралися багато причетних до відкриття нового радіологічного корпусу. Серед них – голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч, народні депутати України Олег Ляшко, Анатолій Євлахов та Олег Купрієнко, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, помічники народних депутатів Валерія Давиденка, Валерія Дубіля, Олександра Кодоли.

Валерій Куліч подякував усім, хто долучився до реалізації проекту і власним прикладом довів, що будь-яка амбітна мета може бути реалізована спільними зусиллями. Очільник області підтвердив, що лікування для хворих з Чернігівщини на новому обладнанні буде безкоштовним: «Наразі придбане все для лікування хворих. І надалі необхідні матеріали будуть закупатися за кошти обласного бюджету. Мешканці області не платитимуть за лікування».

Головний лікар онкодиспансеру Валерій Зуб подякував усім, хто допоміг реалізувати цей надзвичайно важливий проект, і зазначив, що лінійний прискорювач – апарат світового рівня, найкращий на даний час в Україні і запрацює вже із середини червня. «Цей апарат забезпечуватиме весь спектр надання радіологічної допомоги онкохворим. Це, дійсно, прорив в онкології. І наш медзаклад завдяки цьому перейде на новий, якісніший рівень лікування хворих».

До учасників заходу також звернулися народні депутати Олег Ляшко, Анатолій Євлахов та Олег Купрієнко. Вони наголосили, що такі спільні справи, які об’єднують і органи влади, і громадськість, і медичну спільноту, дадуть змогу значно поліпшити якість лікування і рівень життя людей.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів