Меню
 
Головна arrow Новини
Лінійний прискорювач в онкодиспансері – радіаційно безпечний

Дозиметричні вимірювання на предмет цілісності й надійності від рентгенівського та іншого іонізуючого випромінювання лінійного прискорювача і комп’ютерного томографа проведені 23 травня. Нове променеве обладнання розміщене в новозбудованому корпусі радіологічного відділення Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, яке відкрили 11 травня. Вимірювання здійснювали експерти науково-виробничого підприємства «АНАЛІТТЕХЦЕНТР», у складі якого атестована лабораторія на багато видів діяльності, в тому числі й на проведення дозиметричних вимірювань. Як зазначив директор «АНАЛІТТЕХЦЕНТРУ» Віктор Тисленко, впродовж проведення робіт перевищень норм, передбачених законодавством, не виявлено.

? Зауважень з радіаційної безпеки на предмет захисту навколишнього середовища нема. Все збудовано на підставі розрахунку захисту, який проходив експертизу в Державній інспекції ядерного регулювання України та одержав позитивний висновок – що є доказом того, що все виконано згідно нормативів. Ми несемо відповідальність, ми ставимо свої підписи, – зазначив фахівець.

Всі ми розподіляємося по відношенню до рентгенівського випромінювання на три категорії:

А) особи, які здійснюють управління комп’ютерним томографом та лінійним прискорювачем і, відповідно, іншими засобами, що генерують рентгенівське опромінення;

Б) особи, які працюють поряд із цим обладнанням, але не мають стосунку до експлуатації;

В) населення та люди, які ніякого стосунку до експлуатації лінійного прискорювача не мають.

За словами фахівців, для категорії В норма складає не вище 13 мікрорентген/год.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів