Меню
 
Головна arrow Новини
Почесно. Корисно. Відповідально: 14 червня відзначається всесвітній день донора крові.

Це свято започатковано Всесвітньою організацією охорони здоров’я 2005 року на знак подяки тим людям, що добровільно здають кров для збереження чийогось життя. Саме 14 червня 1868 року австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини.

Важливість цього свята перегукується з безсумнівною актуальністю самого донорства. Як відомо, потреба в донорській крові виникає у людей з різними серйозними захворюваннями. Тому кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів. Всесвітній день донора – ще один шанс міжнародної спільноти закликати людей до відповідальності одне перед одним і надання посильної допомоги тим, хто її потребує.

Лікарі наголошують: донорство – можливість не тільки здати кров для рятування життя, а і омолодження організму самого донора. Досліджено, що регулярна здача крові зміцнює імунну систему, зменшує ризик захворювань серця і судин. Крім того, організм донора звикає втрачати кров, тому під час непередбачуваних ситуацій він швидко поповнює запаси крові. Ще одним важливим елементом донорства можна вважати потужну емоційну розрядку, яку отримує людина після здачі крові, адже коли донор усвідомлює, що він у черговий раз зробив добру справу, це визиває колосальний емоційний підйом.

На Чернігівщині забором крові у донорів займається КЗ «Чернігівська обласна станція переливання крові», яка вже понад 70 років працює заради справи рятування людей та покращення лікування хворих. Заклад забезпечує лікарні області якісними та безпечними компонентами крові, а відтак – лікує численних пацієнтів. «Щоденно у нашому закладі здійснюється у середньому 50 донацій, – зазначає головний лікар станції Павло Герасименко. – Зважаючи на особливості переробки та виготовлення компонентів крові, одна доза зданої крові здатна врятувати трьох пацієнтів, адже з однієї дози ми виготовляємо три компоненти – еритроцити, тромбоцити та плазму крові, які використовуються для рятування людей. Зараз у Концепції розвитку Служби крові зроблений акцент на безкоштовну здачу крові, що, у свою чергу, обумовлює і підвищення свідомості громадян щодо необхідності «поділитися часточкою себе» для іншої людини».

Нещодавно на Чернігівщині збільшилася кількість людей, що постійно здають кров. Зараз налічується 1400 громадян, що мають звання «Почесний донор України» і 3 – заслужених донора України. Втім, за словами Павла Герасименка, Чернігівщина належить до тих регіонів, де ситуація із кількістю заслужених донорів – одна з найгірших у державі.

Незважаючи на певні проблеми у роботі по залученню донорів до донації, акції, по здачі крові, що проходять в організованих колективах, допомагають своєчасно поповнювати її запаси у закладі.



Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів