Меню
 
Головна arrow Новини
Інформація щодо випадків захворювання на дифтерію та загальна ситуація зі щеплення проти дифтерії в області була заслухана та обговорена 17 липня на засіданні оперативного штабу по дифтерії під головуванням начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петра Гармаша.

За інформацією завідуючого відділом епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» Артема Ярошенко станом на 17.07.2018 в області лабораторно підтверджено 4 випадки захворювання на дифтерію: сімейне вогнище (2 дітей, мати та батько) в селі Кропивне Ніжинського району. Хворі діти та мати госпіталізовані в КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня», батько в Ніжинську ЦРЛ. Їм надається необхідна медична допомога.

Фахівці лабораторного центру здійснили у вогнищі протиепідемічні заходи. З метою виявлення збудника інфекції було обстежено 26 осіб, з якими контактували хворі, наразі, дослідження тривають. За контактними встановлено медичний нагляд.

За повідомленням головного позаштатного спеціалісту УОЗ з педіатрії Людмили Кривець, 13 липня до обласної дитячої лікарні з Ніжинської ЦРЛ, в умовах реанімобілю в тяжкому стані доставлена дитина з діагнозом: дифтерія, токсична форма. На даний час пацієнт отримує етиотропну, патогенетичну та симптоматичну терапію, йому введено 130 тис. МО антидифтерійного антитоксину (80 тис. в Ніжинський ЦРЛ, 50 тис в обласній дитячий лікарні).

«На теперішній час дитина перебуває в ізоляторі відділення інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні. Організований індивідуальний пост, виділений індивідуальний інструментарій. Проводиться поточна дезінфекція з урахуванням інструкції по використанню деззасобів» – повідомила завідувач відділенням епіддосліджень УМВ ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» Світлана Аландаренко.

Спалахи інфекційних захворювань на Чернігівщині пов'язані з низьким рівнем охоплення імунопрофілактикою різних вікових груп населення. Актуальним залишається питання, щодо відмов батьків дітей від проведення профілактичних щеплень. За інформацією Людмили Кривець протягом 5 місяців 2018 року відсоток щеплення дітей віком до 1 року вакциною АКДП по області становить – 34,4 %, у віці до 18 місяців – 35,3%. Відсоток щеплення вакциною АДП серед населення області становить: 40,3% – у віці до 6 років, 50,4 % – у віці до 16 років та 60, 0% – серед дорослого населення.

«Дифтерія – вакцинокерована інфекція. Єдиний спосіб захиститися від цього захворювання та запобігти розвитку небезпечних для життя людини ускладнень є вакцинація для дітей та ревакцинація для дорослих (кожні 10 років). Вікової межі для проведення ревакцинації дорослих не існує, – наголошує в. о. завідувача інфекційним відділенням Чернігівської міської лікарні № 2 Чернігівської міської ради Микола Макаренко. – Тому всім, хто ще не вакцинований, потрібно зробити щеплення якомога раніше, щоб захистити себе та рідних від цього захворювання, яке, в окремих випадках, може закінчуватися смертю хворого».

На сьогодні область забезпечена достатньою кількістю вакцин для профілактики дифтерії, яка надається безоплатно, як для дітей, так і для дорослих.

Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів