Меню
 
Головна arrow Новини
27 вересня 2018 року головні лікарі міських та районних центрів ПМСД всієї області зібралися на нараду-семінар на тему: «Основні принципи політики та епідеміології розбудови громадського здоров’я на регіональному рівні». Захід проводився з ініціативи Управління охорони здоров’я облдержадміністрації та КЗ «Обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя».

Відкриваючи засідання, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш зазначив, що в області розпочалася реалізація пілотного проекту щодо створення центру громадського здоров’я з урахуванням потреб регіону. Вже розроблено «дорожню карту» на період до кінця нинішнього року, за якою започатковано проведення навчальних заходів для медичних працівників, представників органів самоврядування, зацікавлених відомств та громадських організацій. «Невипадково перша нарада-семінар проходить з керівниками ЦПМСД, адже саме первинній ланці належить провідна роль в профілактиці захворювань та формуванні системи громадського здоров’я на місцях».

«Створення системи громадського здоров’я – це не лише ефективний крок спрямований на збереження та поліпшення здоров’я населення, а ще й принципова зміна у підходах та пріоритетах у сфері охорони здоров’я, – зазначив голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Дейкун. – Наразі, система охорони здоров’я працює з результатом, тобто лікує, а не займається попередженням проблеми. Саме тому, одним із пріоритетних напрямків громадського здоров’я буде профілактична робота».

Під час семінару про розбудову засад громадського здоров’я на регіональному рівні у період реформування медичної галузі, проблеми та перспективи ознайомив присутніх начальник КЗ «Обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя» Володимир Тарасовський. «Нова система громадського здоров’я будується за принципами децентралізації та субсидіарності – принцип, згідно з яким спільнота, вдається до будь яких заходів лише в тому разі, якщо вони ефективніші за відповідні заходи на регіональному або місцевому рівнях, – зазначив керівник закладу. – У середньостроковій перспективі стоїть завдання створення нової моделі системи громадського здоров’я, яка орієнтована на збереження та зміцнення здоров’я, збільшення тривалості та покращення якості життя, попередження захворювань, продовження активного та працездатного віку та, як результат, зменшення економічного навантаження на бюджет охорони здоров’я. Ми хочемо побудувати систему, яка змінить не тільки державні підходи, а й свідомість кожної людини, у якій кожний керівник центрального та місцевого органу виконавчої влади буде враховувати наслідки своїх рішень для здоров’я населення. Необхідно поширювати знання та правдиву інформацію, наприклад, про продукти, які ми споживаємо, повітря, яким дихаємо, стан водойм, де відпочиваємо, і медичні послуги, які потрібні щоб зберегти здоров’я. В цій роботі необхідна активна участь сімейних лікарів, які повинні проводити профілактичну роботу – раннє виявлення хвороб, агітувати за грудне вигодовування та проведення щеплень, відмову від шкідливих звичок».

Заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Товчига Ніна презентувала статистичні дані щодо епідситуації з ТБ в області та зупинилася на ролі ЦПМСД у призупиненні епідемії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу. Про функціонування регіональної системи МІО, досягнення та плани з покращення якості послуг у сфері ТБ/ВІЛ на обласному рівні розповіла завідувачка Центру МІО обласного протитуберкульозного диспансеру Наталія Гуня.

Слухачі з зацікавленістю прослухали доповідь головного фтизіатра УОЗ ОДА, заступника головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру з лікувальної роботи Ярослав Вольського про особливості перебігу епідеміологічної ситуації на туберкульоз та профілактичні заходи щодо ведення випадку туберкульозу в умовах переходу на амбулаторні пацієнт - орієнтовні технології. Про стан епідеміологічної ситуації на ВІЛ-інфекцію та роль сімейних лікарів в виявленні та профілактиці ВІЛ-інфекції повідомила присутніх епідеміолог обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Тамара Куліцька. Голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА Анжела Мойсеєнко розповіла про участь неурядових організацій у процесі надання послуг, орієнтованих на потреби хворих на туберкульоз, ко-інфекцію ТБ/ВІЛ. На актуальних питаннях інфекційної захворюваності та інфекційного контролю в амбулаторних умовах зупинилися заступник начальника КЗ «Обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя» Віктор Штінов та лікар-статистик Віталій Василець.

Багато питань задали слухачі міському дитячому імунологу, лікарю-імунологу Чернігівської дитячої поліклініки №1 Любові Ніконець, яка зупинилася на особливостях вакцінального процесу у сучасних умовах, розповіла про епідемічну ситуацію в Україні та області, проведення вакцинації дітей з порушенням календаря щеплень, з хронічними хворобами, ознайомила присутніх з протипоказами до вакцинації.

«Інформаційне забезпечення – це запорука успіху впровадження засад громадського здоров’я, – зазначила завідувач відділу ПЗСЖ КЗ «Обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя» Ірина Ейсимонт. – Тільки профілактична робота, яку необхідно проводити кожному лікарю, дасть можливість забезпечити надійний захист від хвороб, їх своєчасне виявлення та профілактику. Адже, хто попереджений – той озброєний!»

Наприкінці наради-семінару учасники обговорили пріоритетні заходи та основні напрямки подальшої діяльності щодо розбудови громадського здоров’я на регіональному рівні.

Захід було організовано у рамках проекту Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів