Меню
 
Головна arrow Новини
Скринінгова мамографія у КЗ «Новгород-Сіверська ЦРЛ»

20 жовтня відзначався Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. Це захворювання очолює сумну рейтингову таблицю онкозанедбаності у жінок як у Новгород-Сіверському районі, так і в цілому по Україні. Сучасні медичні технології дозволяють діагностувати рак молочної залози на ранніх стадіях і, за умови своєчасної діагностики, успішно його лікувати, досягаючи тривалої ремісії. Тому дуже прикро, коли пацієнтки звертаються запізно.

У 2017 році Новгород-Сіверська ЦРЛ отримала від обласного онкологічного диспансеру скринінговий мамограф «МАДІС», який дозволяє проводити обстеження молочних залоз безпосередньо у закладі, а в онкодиспансер направляти жінок на дообстеження тільки у разі виявлення патології. Лікар-рентгенолог ЦРЛ Юлія Шавша пройшла спеціальні курси з мамографії і наразі успішно проводить це обстеження. У поточному році обстежено 123 жінки та майже у 19 % з них виявлена та чи інша патологія, а у двох – рак молочної залози. На щастя – на ранніх стадіях.

«Враховуючи таку розповсюдженість патології молочної залози, варто не тільки акушерам-гінекологам, а й лікарям усіх спеціальностей, особливо первинки, скеровувати жінок на обстеження за місцем проживання, – зазначила головний лікар Світлана Шам. – Хоч апарат в закладі і не новий але дозволяє ефективно виявляти патологію молочних залоз на ранніх стадіях захворювання. Крім того, жінки можуть звертатись до лікаря-рентгенолога без направлення, адже головне у цій роботі – результат».Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів