Меню
 
Головна arrow Новини
В Управлінні охорони здоров’я ОДА провели засідання оперативного штабу з питань реагування на ситуацію з поширення кору

На засіданні оперативного штабу, який проходив 08 листопада в Управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації під головуванням начальника Управління Петра Гармаша, обговорювалася оперативна інформація щодо ситуації з розповсюдженням захворюваності на кір в області, стан забезпеченості вакцинами та рівень імунізації населення проти кору.

За повідомленням завідувача відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Артема Ярошенка, в області з початку поточного року зареєстровано 451 випадок захворювання (підозри) на кір, з яких 67 діагнозів підтверджено лабораторно. Захворювання реєструвалися в Бахмацькому, Бобровицькому, Борзнянському, Городнянському, Ічнянському, Козелецькому, Коропському, Корюківському, Куликівському, Менському, Ніжинському, Носівському, Прилуцькому, Ріпкинському, Талалаївському, Сновському, Чернігівському районах та містах Ніжин, Прилуки, Чернігів. Серед захворілих 272 дорослих та 179 дітей, з яких 55 % не мали щеплень проти кору.

У 2018 році область отримала 100% від річної потреби вакцини (18958 доз), на сьогодні залишок становить 13548 доз. За 9 місяців поточного року вакциною КПК - 1 щеплено 5534 дитини (72,5%), КПК - 2 – 6985 дітей (70,9%). З початку проведення додаткової вакцинації проти кору, з вересня 2017 року по 31 жовтня 2018 року, вакциновано 25724 особи. Отже, вакцини проти кору в регіоні достатньо, вона якісна, ефективна та безпечна.

Лікарі нагадують, що кір – це небезпечне і дуже заразне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення хвороби можуть мати смертельні наслідки. Діти, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику. Захистити від хвороби може тільки вакцинація.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів