Меню
 
Головна arrow Новини
Кардіохірурги врятували життя пацієнту

В умовах КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №2» лікарі-кардіохірурги 3 грудня виконали чергову симультанну (коли оперативне втручання здійснюється одразу на кількох органах пацієнта) операцію. Кардіологи вчасно виявили цього хворого і направили до стаціонару. Операція пройшла успішно.

За інформацією лікаря-хірурга серцево-судинного відділення серцево-судинної хірургії Ігоря Венгера, який виконував оперативне втручання, у пацієнта внаслідок атеросклерозу було виявлено комбіноване ураження судин шиї та серця. Ішемічна хвороба серця, стенокардія, інфаркт міокарда, інсульт – наслідки одного й того ж процесу – атеросклеротичного ураження стінок кровоносних судин. У випадку враження судин серця виникає загроза інфаркту міокарда, голови – ішемічного інсульту. Пацієнтові під час оперативного втручання виконано каротидну ендартеректомію (видалено атеросклеротичну бляшку із сонної артерії через маленький розріз на шиї та шунтування трьох коронарних артерій).

У лікарні зазначають: своєчасне звернення до медичного закладу допомагає попередити такі загрозливі ускладнення атеросклерозу, як інсульт та інфаркт.

Загалом протягом 9 місяців нинішнього року в медичний заклад поступив 201 хворий з ішемічним інсультом та 195 осіб – з інфарктом. У 2017 році число звернень становило відповідно 263 та 226 пацієнтів.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів